Wpis z mikrobloga

@bart13: ma ktoś coś takiego i może polecić?
droga sygnału wifi prowadzi przez jedną ścianę i komputer stoi tak jakby za biurkiem.
@Wyrazisty: miałem tak, ale bardzo przeszkadzał bo to z jednego pokoju do drugiego.
@kpong: U nas po mieszkaniu jest to samo, kable ciągną się wszędzie:D Ale mimo wszystko zapłacisz 20zł. i wszystko będzie hulało idealnie, a kabel pociągnąć możesz nawet po suficie;)
@Wyrazisty: jeden już przecięty przez drzwi i szukam czegoś innego XD
@vvkurvv_ostry: wydaje mi się, że biurko sporo blokuje. wcześniej nie było tego problemu, teraz po przemeblowaniu komputer stoi w takiej dziurze, że sam go ledwo widzę, do tego subwoofer na drodze i 2x jakieś szafy i inne meble.
@sataneria: właśnie nie mam jak puścić kabla, żeby było ładnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@vvkurvv_ostry: karta jest pod PCI, ale ma wkręcaną. czytałem kiedyś o tym i ogólnie było napisane, że połowa to fejki i jest pusta w środku. dlatego może poleca ktoś coś zaufanego? nie musi być to duża i droga antena, ważne, żebym mógł wystawić ją nad biurko.
@kpong: jak antena karty schowana za blaszakiem to nawet chińskie 12db nie pomogą. Antena na kabelku pomoże. Ale i tak przekonuje Cię do kabla bo w eterze straszny syf.
@kpong: antena na bank się sprawdzi, ale dla prawdziwych Mirkow spod tagu #siecikomputerowe jedyne prawilne rozwiązanie to tylko kabel, karty minimum gigabit a najlepiej światło ;-) Kiedyś na podobnej antenie, która polecił @kpong złapałem sieć oddalona o 1,5km.
@Gooma: No bo taka prawda. Złapałeś, ale czy sygnał był stabilny? Nie zrywało? Różnie fale mogą się odbijać od siebie i widocznie trafiłeś na takową. WiFi 2,4 GHz jest ok, ale do mieszkań, natomiast 5 GHz nie daje takich możliwości jak światłowód. Więc w gruncie rzeczy ci prawdziwi mają rację.