Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Telewizja Republika: Tak trzymać! Kolejne miasto nie puści szmacianego** filmu "Kler"
  To są te obiektywne i niezależne media, którymi tak wielu podnieca się na wykopie?
  Repbulika to jedno z mediów które najgłośniej krzyczało o ACTA 2, a teraz sami cieszą się z prób cenzury, HIPOKRYCI

  A w artykule:
  "dystrybutor filmu na chama, na siłę, chce by każde kino grało tę chałturę"
  "Zatroskana losem szmatławca wp.pl zadzwoniła do Centrum Kultury"

  i najlepsze:

  Ten film jest największym gniotem artystycznym, o treści która jest po prostu kłamliwa. Więc dobrze by było, by oglądało go jak najmniej ludzi w Polsce

  Super kurwa że zadecydowaliście za nas.

  #neuropa #bekazprawakow #bekazkatoli #polska #film #tysiacurojenniezaleznychmediow
  pokaż całość

  odpowiedzi (15)

 • avatar

  Hej remontowe świry dziś za mną 14 dzień roboczy remontu mojej łazienki.

  Dziś miałem okazję wygospodarować trochę czasu na dalszy etap zabawy z moim remontem łazienki. Tak więc dzisiejszym celem było wylanie wylewki samopoziomującej aby ułatwić sobie układanie kafli podłogowych oraz aby zredukować różnicę poziomów po skuciu starej wylewki. Wybrałem wylewkę Webera Saint-gobain nivelo.

  Od rana oczyściłem podłogę z pomocą mojego ostatniego zakupu z Lidla - odkurzacza budowlanego Parkside PNTS 1300 C3 - wiem, że to gówno ale koszt jego zakupu to równowartość 2 dniowego wynajmu odkurzacza w wypożyczalni (sprawdzałem 70 zł doba w moim mieście) - tak więc nawet jeśli miałbym go wyrzucić po remoncie to nie będzie szkoda - choć nie sądzę, że będzie taka potrzeba bo na chwilę obecną sprawdza się bardzo dobrze do moich potrzeb. Po dokładnym oczyszczeniu podłogi zagruntowałem ją z pomocą ławkowca i gruntu ATLAS następnie pozostawiłem na 5 godzin do dokładnego wyschnięcia. Po wyschnięciu gruntu wykonałem dylatację z pomocą pianki samoprzylepnej (taśmy akustycznej), której używałem do podklejenia stelaży sufitowych.

  Obliczyłem, że aby podnieć podłogę o tyle ile potrzebuję muszę przygotować wylewkę z 3 worków. Rozrobiłem je równolegle 3 wiadrach 20l z wodą odmierzoną z aptekarską dokładnością w zgodzie z instrukcją producenta - nigdy wcześniej nie robiłem wylewki. Rozlałem tak jak kazał producent i obecnie modlę się aby było wszystko ok bo w tej chwili wylewka schnie i nie mogę sprawdzić czy jest poziom ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Dodatkowo zamontowałem w końcu nowe kolanka po prysznic, do uszczelnienia zgodnie z radami Ojca użyłem nici Loctite 55, kupiłem plastikowe korki do tzw. prób szczelności instalacji i puściłem ciśnienie w rury a następnie punktowo odpowietrzyłem je popuszczając trochę wody z każdego punktu. Na chwilę obecną wygląda na to, że wszystko jest szczelne i oby tak zostało.

  Zdjąłem również stare zawory od grzejnika łazienkowego. Aby to wykonać musiałem odciąć dopływ wody do ogrzewania na korytarzu. Panowie ze spółdzielni byli tak mili, że powiedzieli, że mogę zrobić sobie to sam tylko skrzynkę mam otworzyć śrubokrętem - tak więc zrobiłem. Następnie myślałem, że będę musiał spuścić część wody z wyższych poziomów instalacji CO w domu jednak po poluzowaniu zaworów okazało się to niepotrzebne. Założyłem na śrubunki tylko uszczelnione nicią korki na 1/2 cala - w tej formie muszą pozostać do klejenia kafli.

  Kto chce być wołany do kolejnych raportów niech da plusa temu wpisowi a będzie mi łatwiej wołać przez mirkolisty lub zapraszam do obserwacji nowego tagu - zgodnie z prośbami #anonimowyremontuje

  #anonimowyremontuje #remontujzwykopem #budownictwo #budujzwykopem
  pokaż całość

  odpowiedzi (40)

 • avatar

  Od 1 stycznia 2018 działa w Polsce publiczny Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym.

  Znajdują się tam wizerunki gwałcicieli i pedofilów wraz z ich podstawowymi danymi, aktualnym miejscem pobytu i paragrafami, za które zostali skazani.

  Pod tagiem #rejestrzboczencow przedstawiam Wam sylwetki niektórych z nich, wraz z opisem zbrodni, linkami do artykułów na ich temat i wszelkimi ciekawostkami, które uda mi się wystalkować.

  • • •

  Z okazji takiej, że właśnie (w końcu!) nauczyłam się wołać z mirkolist - dziś następny wpis. A jutro spodziewajcie się prawdziwej perełki na hasztagu polskiepato. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • • •

  TOMASZ IBROŃ, rocznik '90
  MARCIN PRZYBYSZ, rocznik '85

  Takie tam chłopki roztropki. Obaj od jakichś 8 lat za kratkami. Kolejny przepis na to jak spieprzyć sobie najlepsze lata życia - także słuchajcie uważnie!

  W marcu 2010 roku między północą, a godziną drugą nad ranem dwóch pijanych mężczyzn weszło się do mieszkania swojej 55-letniej sąsiadki. Wdowa znała oprawców, dlatego prawdopodobnie wpuściła ich do środka. Tomasz Ibroń (wtedy 19-latek) i Marcin Przybysz (24 l.) zgwałcili i brutalnie zamordowali kobietę - zaatakowali ją drewnianym kołkiem i dusili kablem od żelazka. Na koniec roztrzaskali jej głowę. Martwą matkę w kałuży krwi odnalazł jej syn, który w nocy wrócił do domu.

  Policja przyjechała na miejsce ok. godz. 2:30, a pół godziny później na nogach była już cała wieś - liczące nie więcej niż 100 mieszkańców Kaczkówko (woj. kujawsko-pomorskie).

  Policja zatrzymała podejrzanych około 5 godzin po morderstwie, wciąż byli pijani. Jeden miał 0,6, a drugi 1,5 promila alk. w wydychanym powietrzu. Po schwytaniu zostali osadzeni w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia, a przesłuchani dopiero następnego dnia.

  Z artykułów internetowych wynika, że jeden z nich miał już na koncie rozboje i kradzieże, a nawet pobyt w więzieniu. Ale na ich profilach w Rejestrze nie ma uwzględnionego paragrafu na temat działania w warunkach recydywy. Może to tylko wiejskie ploteczki albo następny błąd systemu... Nie wiem.

  Według gazet (np. link) zostali skazani na 25 lat więzienia, według Rejestru - tylko na 15.

  To już drugi przypadek, który opisuję, w którym długość kary podanej do opinii publicznej jest dłuższa niż ta z zapisu w Rejestrze. Co o tym sądzicie? Błąd czy manipulacja? A może wyrok został zmniejszony po odwołaniu, ale o tym już gazety nie napisały? Sprawę uciszono?

  . . .

  A widziałam dziś matkę jednego z tych chłopaków, jak szła przez wioskę i płakała

  - powiedziała jedna z mieszkanek okolicy, w której doszło do morderstwa.

  Ja się dziwię, ci chłopacy pochodzą ze zwykłych, niczym nie wyróżniających się pełnych rodzin. To są zwykli szarzy ludzie, którym się nie najlepiej powodzi, jak to w wioskach popegeerowskich bywa, bez perspektyw na lepszą przyszłość. Oni mieszkali niedaleko tej kobiety, praktycznie wychowali się przy niej. W tym mieszkaniu po wszystkim to podobno straszny był widok, ale ja tego nie widziałam. To jest nie do opisania, co się tam wydarzyło, sprawa jak z filmów grozy. W ostatnich tygodniach już się o tym nie mówiło, każdy żył codziennością, a pewnie teraz, po wyroku znów będzie się o tym przez jakiś czas mówić, a potem znów każdy wróci do swoich spraw.

  • • •

  Proszę o zapisywanie się tutaj by być wołanym/wołaną do następnych wpisów z hasztagu rejestrzboczeńców. Ewentualnie zaplusować komentarz pod tym wpisem.

  pokaż spoiler #kryminalne #kryminalistyka #patologiazewsi #patologiazmiasta #rejestrsprawcowprzestepstnatleseksualnym #rejestrsprawcowprzestepstwseksualnych
  pokaż całość

  odpowiedzi (111)