Wpis z mikrobloga

Złożyłem ostatnio drona na ramie LisamRC Cicada LS 250 link:
Potestowałem trochę i nadszedł czas, żeby podzielić się z Mirkami i Mirabelkami moimi wrażeniami z lotu ()
Podzespoły:

Silniczki Emax MT2204 II - ciche i mocne, dużo większa kultura pracy niż Emaxy pierwszej generacji, na których złożyłem swojego poprzedniego quada.
ESC: DYS Blheli 20 amp OPTO - co tu dużo mówic - działają jak należy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Flight Controler - Afro Naze32 6DOF - z tym było troszkę więcej problemów - mianowicie dostałem wadliwy egzemplarz, który nie działał. Ale temat udało się załatwić szybko i sprawnie - dostałem drugi taki sam, tylko działający ( @psposki ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

Krótko i na temat o całości zestawu:

Wszystko jest ładnie spasowane i dobrze ze sobą współgra. Rama sprawia wrażenie, jakby byla mniejsza niż 250, ale wszystko się w środku mieści bez problemu. Do silniczków i ESC nie mam żadnych zastrzeżeń. Na propkach 5045BN quad jest bardzo zrywny, ale też łatwy do opanowania. Niestety rama ma jedną wadę - górna część nie została wykonana z carbonu, tylko z plastiku - dlatego jest bardzo podatna na złamania. Oprócz tego, wszystko jest jest jak należy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z czystym sumieniem mogę polecić zarówno ESC, jak i Motorki, natomiast ramy bym już drugi raz nie kupił. Fajnie wygląda i jest bardzo lekka, ale ten plastik na górze ją dyskwalifikuje. Poza tym - jest po prostu za droga (44$ za ramę, którą połmałem przy pierwszym krecie ( ͡° ʖ̯ ͡°) )

Już niedługo pojawi się filmik z lotów ( ͡° ͜ʖ ͡°) #drony #budujedrona
Pobierz kiel0nek - Złożyłem ostatnio drona na ramie LisamRC Cicada LS 250 link:
Potestowałem...
źródło: comment_W5Kjhk15O2ytnamiTjWePrZln1mzwtEI.jpg
  • 7
@Lukki: 16$x4 za motorki, 44$ za ramę, 11$x4 za ESC, 15$ za naze32, a kamerki, transmitery itd to nie liczę - bo to każdy juz raczej ma ( ͡° ͜ʖ ͡°) czyli łącznie prawie 170$