Wpis z mikrobloga

Mirki z #samochody #motoryzacja podpowiecie coś? Szukam nowej machiny, tak do 60-70 tysięcy, czegoś "rodzinnego" a jednocześnie z sensownym "kopem" by dało się tym sprawnie poruszać.

Najchętniej kombi, ale rozważam też minivany i suv-y. Potrzebuję coś gdzie w miarę spokojnie wsadzę kilka plecaków czy walizek, wózek dziecięcy i jakiś rowerek itp pierdoły. Być może nie wszystko naraz ale wiecie o co chodzi.

Trochę czekam na ceny nowego Tipo w kombi, a trochę już oglądam rózne ustrojstwa. Honda Civic Tourer, Toyota Auris (może hybryda?), Clio, Captur, Opel Astra i parę innych... ale żaden mnie jakoś nie zachwycił i z reguły ich ceny są bardzo fajne, ale tylko z najmniejszym silnikiem-pierdziawką. A jak chcę mieć chociaż te 110-120 kucy to zaraz cena skacze o 10 i to czasem wyłącznie jest dostępny w automacie. A może nawet sedan + bagażnik dachowy by mi wystarczył? Nie jestem pewien :/

Macie jakieś fajne propozycje?

  • 9
@kamcio223: a, zapomniałem. Raczej benzynę nie diesla, chyba że już koniecznie muszę. Jednak nieco inna kultura jazdy, a ja znowu nie robię miliardów kilometrów tylko raczej 15-20 rocznie
@list86: przeczytałem przedział cenowy, wymagania i już w oczach widzę jakieś Audi S6 czy mocne BMW 5 a tu kurde nówka z salonu i Clio. no słabo. zawiodłem się mirku ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@list86: A nie lepiej poszukać 2-3 latka poleasingowego, są firmy które sprzedają wyłącznie takie auta, masz wtedy pełną historie i pewność tak jak przy nowym ze kupione w Polsce. Jak znajdziesz hyundaia to masz jeszcze te 2-3 gwarancji. Ale nie rozumiem skąd pewność że nowe nie będzie się psuło
@list86: Mirek ma rację. Za tą cenę kupisz coś pokroju Clio czy Fabii. Co prawda w full wypasie ale dłuższa jazda takimi autami to katorga. Nie lepiej jakiegoś kulkulatka z lepszym wyposażeniem ale klasę większego. No i patrz na te tańsze marki, kijanki, hyundai, skoda(chociaż VAG niepolecany), ewentualnie ford czy opel.
@list86: Mam nowego hyundaia ze stycznia. Wcześniej też miałem nówkę. Polecam tą markę, naprawdę dobrze wykonane. Myślę, że w 70 koła zmieścisz z fajną wersją i30 kombi. Chyba że 2letnie i40 w kombiku. Ale jak nówka, to nówka. Szanuję, bo sam się ostatnio przekonałem do nowych aut.