Wpis z mikrobloga

USB 3.0

wydajność karty wifi


@segment: Wydajność zależy od wspieranych standardów, przeszkód dla sygnału (ściany, mikrofalówki, etc.), zakłóceń (np. przez inne sieci wifi na tym samym kanale), nie zaś od wybranego typu połączenia - a przynajmniej nie przy prędkościach twojego łącza internetowego ani transferu danych w sieci lokalnej w standardzie 802.11n.
port usb nie ma znaczenia.


@segment: Ma znaczenie - nie podpinałbym karty usb od tylnych portów. Patrząc na obrazek to raczej brałbym kartę PCI-E, ewentualnie dość dużą kartę usb z anteną (żeby antena nie była przy samym metalu obudowy), absolutnie nie brałbym jakichkolwiek nano adapterów (ewentualnie tylko do laptopów).

Możesz jeszcze podać model routera?
@kartezjusz6644: routera niestety jeszcze nie ma i nie wiem jaki będzie. Monter ma przynieść jakieś 3 modele w cenie od 80 do 180zł i oceni który będzie w miarę ok będzie pokrywał mieszkanie.

A co do "dość duża karta usb z anteną" to "DUŻA" czyli np? Jeden przedni port USB spokojnie mogę poświecić na taką kartę, więc o tyle obudowy nawet nie myślałem.
@segment: Mirek, zdecydowanie polecam TL-WN822N. Pełny standard N więc do 300 MB/s, mocne anteny zewnętrzne, jest na USB na długim kablu więc umieścisz tam gdzie Ci wygodnie. Mam taką i naprawdę daje radę.
@segment: Niestety na stronie nie ma informacji o używanych modelach routerów.

Jeśli nie ma być za drogo, to TL-WN822N to na pewno dobry wybór. Tylko uważaj na wersję hardwareu. TL-WN822N V3, która w porównaniu do V2 ma chipset Realteka a nie Atherosa, podobno sprawia problemy nawet przy małych odległościach od routera. Nie wiem, czy naprawili to w V4. Tak więc jeśli dostaniesz V3 i będziesz miał problemy, bez wahania reklamuj.