Wpis z mikrobloga

Dziś na tapecie Roggenbier (jakoś gustuję ostatnio w stylach historycznych). Trochę za późno piszę i co miałem zepsuć to już zepsułem, no ale.. :) Moje pierwsze żyto choć z tego co czytałem zasadniczych różnic w zacieraniu nie ma.

Receptura inspirowana http://www.wiki.piwo.org/Roggenbier,_Krzysztof_Kula_(kuli). Uwielbiam czerpać inspirację z tego zbioru. Szkoda tylko, że tak rzadko pojawia się tu coś nowego.

#piwowarstwo #biab
źródło: comment_HPuaRQGClF87f4pAFfa2Prv6prorJ9kU.jpg
  • 13
zawsze mam ~3,5 litra trocin+gęstwy na dnie.


@zaporylie: Przy 20L warce? To ja chyba trochę mniej, bo tak 1L przy warce 10L. Z każdą warką kombinuję jak to zredukować - pończocha się zatyka, przez sitko to przelatuje. Teraz będę próbował z druciakiem, zobaczymy, może coś wyłapie.
@BrowarPERUN: mam świadomość istnienia forum jak i wspomnianych działów. Generalnie nie przepadam ze rozrzucaniem wiedzy po różnych zakątkach internetu. Jako początkujący piwowar bardzo cenię sobie wiedzę zebraną na wiki.piwo.org, w tym receptury na piwa ze słodów i ekstraktów. Same nagradzane pozycje - zrobiło to na mnie duże wrażenie. Szkoda by tak cenne (w mojej opini) miejsce nie było rozwijane o kolejne pozycje.