Wpis z mikrobloga

poszło o rzekome przywłaszczenie sobie marki http://www.wykop.pl/


@chore_kalafiory: A na jakiej podstawie uznali oni, że doszło tutaj do przywłaszczenia sobie marki? Rozmawiałam z zespołem, z Maciejem, z Michałem - nikt z nas nie widzi powodu, by blokować jedną z wykopowych aplikacji. Serio, nie przeszkadza nam, że ona istnieje, działa. Zgłoszenie nie wyszło od nas. Jeśli w jakikolwiek sposób będę mogła pomóc - daj znać.
@a__s: Nie sądzę by byli skłoni do wyjawienia takich szczegółów, dostałem od nich tylko punkt regulaminu, który został złamany. Jakiś rok temu (?) ostrzegali developerów wielu aplikacji do obsługi Reddita, ale 1) nie blokowali ich od razu 2) są to aplikacje mające setki tysięcy pobrań i tym samym są rozpoznawalne na całym świecie. Albo wzięli się teraz za mniejsze aplikacje albo znalazł się jakiś życzliwy mirek, któremu zeszedłem za skórę (
@a__s: ja tylko od siebie dodam, że jeśli do zgłoszeń DMCA stosują takie zasady, jak na YouTube, to prawdopodobnie akceptują wszystkie skargi jak leci, a wpatrują się dopiero po odwołaniu (tym bardziej, że wykop jest spółką, a jak napisał @chore_kalafiory było podobnie z redditem, chociaż iirc zmiany nazw wyszły po zmianie regulaminu reddita)
Czyli równie dobrze mógł to zrobić dowolny karaczan i by się nie zczaili