•  

Mircy co jest nie tak z tymi rowerzystami? Jadę w #lublin brzeskiej, dojeżdżam do nadbystrzyckiej i ustępuje pierwszeństwa a ulicą jedzie babka na #rower (a przecież od zana do wysokości lidla jest ładna ścieżka), jako że gorąco a klimy brak, to miałem opuszczoną szybę i mówię do niej "że tu jest ścieżka rowerowa" to tylko się krzywo na mnie popatrzyła i pojechała dalej ulicą( ͡° ʖ̯ ͡°) i to nie była raczej niedzielna rowerzystka, bo miała takie torby na bagażnik. Następnym razem to chyba będę za takim cyklistą jechał z wciśniętym klaksonem ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jak jest ścieżka to ma ten cholerny obowiązek z niej korzystać.
    Jeszcze jestem w stanie zrozumieć jak na takim szosowym rowerze ktoś zasuwa, jedzie z prędkością aut to niech jedzie, cieniutkie oponki ma to amortyzacja mizerna na kostce to niech jedzie ulicą.
    Tak chciałem to z siebie wyrzucić, takie #gorzkiezale i #niecoolstory

•  

@dupajasio69: niesamowite, pierwszy raz widze kogos kto docenil ze jest cos takiego jak rowery szosowe. Nie przejmuj sie, o dziwo wiecej ludzi wlasnie na miejskich/crossach z sakwami smiga na czerwonym i jezdzi jak chce, a co do trabienia to uwazaj czy nie ma niebieskich i trab xd

+: D...B, sargento +8 innych
    •  

@dupajasio69: zaraz się dowiesz, że tam pewnie nie ma jasnych i czytelnych znaków i to wcale nie jest ścieżka rowerowa tylko jakiś pas asfaltu i w ogóle kodeks drogowy hurr durr xD

•  
      J..................e

+1

Jak jest ścieżka to ma ten cholerny obowiązek z niej korzystać.
      @dupajasio69: Tam nie ma ścieżki rowerowej tylko ciąg pieszo-rowerowy i stosunkowo niedawno jakiś sąd (w Sopocie jeśli dobrze pamiętam) uznał, że nie ma obowiązku jazdy ciągiem.

•  

@dupajasio69: nie wiem jak to wyglada w innych miastach ale w lublinie rowerzysci to niezly rak

•  

@tHoePs: jest ścieżka z ładnej równej czerwonej kostki 1,5 raza szersza niż chodnik, chodzę tamtędy często

+: D...B
    •  

est ścieżka z ładnej równej czerwonej kostki 1,5 raza szersza niż chodnik, chodzę tamtędy często

@dupajasio69: No i sam napisałeś, dlaczego rowerzystka wolała ulicę ( ͡° ͜ʖ ͡°) I tak, jeśli jest ciąg pieszo-rowerowy to nie ma obowiązku. A rowerzysta oczywiście wybierze nawierzchnię, która jest do niego dostosowana, na której będzie jeździło się wygodnie dla niego, a nie osoby, która spierdoliła konstrukcję.

•  

@Ja_prawie_nie_klamie: http://wrower.pl/prawo/obowiazek-jazdy-po-drodze-dla-rowerow,3004.html w zależności od interpretacji, ale czy nie zgodzisz się ze mną, że jak rowerzysta ma do dyspozycji "swój pas" czyli ścieżkę w ciągu pieszo-rowerowym powinien z niej korzystać?

•  

@Hardporecorn: ale czy kostka jest złą nawierzchnią dla roweru miejskiego czy górskiego?

•  
      J..................e

0

@dupajasio69: Nie napisałem tego jako obrońca rowerzystki, tylko żebyś się od 'samosądów' powstrzymał, bo co najmniej jeden sędzia w Polsce uważa, że nie ma nic nieprawidłowego w jej zachowaniu.

•  

ale czy kostka jest złą nawierzchnią dla roweru miejskiego czy górskiego?

@dupajasio69: Kostka jest fatalną nawierzchnią dla każdego roweru. Wibracje od kostki w każdym wypadku dają o sobie znać dupie, nadgarstkom i kręgosłupowi, tak nawet na szerszych oponach i z amortyzatorem. Do tego kostka ma to do siebie, że często z różnych powodów się niszczy (powstają zapadnięcia), co powoduje kolejne niebezpieczne sytuacje. Kolejna sprawa to olbrzymie opory (naprawdę mocno odczuwalne, a jednak ludziom się trochę spieszy). No i na koniec, ciąg pieszo rowerowy - naprawdę fajnie się jeździ pomiędzy pieszymi, którzy nie rozglądają się, czy coś jedzie, są nieprzewidywalni, nie reagują na dzwonek, bo mają prawo tam chodzić. A już nie daj Boże jak idzie z dzieckiem(o zgrozo często na hulajnodze/deskorolce czy czymś innym) czy psem.
      Tldr: jezdnią dużo bezpieczniej, szybciej i wygodniej. A do tego zazwyczaj legalnie.

•  

jest ścieżka z ładnej równej czerwonej kostki
      ale czy kostka jest złą nawierzchnią dla roweru miejskiego czy górskiego?

@dupajasio69: w sumie tak.

źródło: drogi.png

•  

@Hardporecorn: @sargento: wykop bawi wykop uczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      w takim razie po co buduje się te ciągi z kostki?<bo taniej zapewne>
      po co buduje się ciągi pieszo rowerowe w ogóle, skoro rowerzyści nie muszą z nich korzystać?
      logicznie myśląc, gdy obok jezdni jest ciąg pieszo rowerowy, każdy ma swoje miejsce na ulicy, samochody na jezdni, piesi na części z chodnikiem, rowerzyści na części ze ścieżką.
      Ale skoro nie muszą z tego korzystać to to wszytko jest chuja warte, teoretyczny ład i porządek idzie w niebyt, rowery jadą jezdnią bo mogą, powstają niebezpieczne sytuacje przy wyprzedzaniu rowerów przez samochody podczas jazdy i omijaniu samochodów przez rowerzystów przed światłami, samochody też jadą wolniej, powstają korki, wszyscy się denerwują na korki i jest jedno wielkie utrudnienie w ruchu.
      Popłynąłem okrutnie daleko w tej wizji i to jest wielkie przerysowanie, ale czemu nie dba się o bezpieczeństwo wszystkich poprzez dobrą infrastrukturę i przepisy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@dupajasio69: więc, co do kosztów to w obrazku niżej.
      A ciągi pieszo - rowerowe? Jebniemy coś z kostki, pomalujemy kreskę przez środek,
      ustawimy znaki i zgarniemy dotację z unii. Przy okazji pokażemy jacy to jesteśmy prorowerowi i w ogóle.
      A niebezpieczne sytuacje przy wyprzedzaniu? W innych krajach takowych nie ma.

źródło: Droga.jpg

•  

@sargento: wyprzedzanie zawsze jest ryzykownym manewrem, to miałem na myśli

•  

@Ja_prawie_nie_klamie: Ale wiesz, że od bodajże 8 X zeszłego roku, jak ciag pieszo-rowerowy ma rozdzielne pasy dla pieszych i rowerów, to już nie jest DDRiP tylko DDR + chodnik obok? Zatem skoro tam jest wydzielona część rowerowa, to już trzeba nią jeździć (o ile jest po prawej). Za to pieszym już formalnie nie wolno po tym łazić.

•  

@dupajasio69: po kostce jak jedziesz 10 na godzinę to daje rade, ale jak szybciej to już nie bardzo. Jak jeszcze położą normalną kostkę (taką, jak dla pieszych - z "fazą" czyli rowkami między kostkami) - to jest strasznie niewygodnie, bo ci trzęsie nadgarstkami.

Jak chcesz się przekonać, jakie to uczucie - to pojedź samochodem z 10 km po bruku :)

•  

@dupajasio69: jak z gorki to zazwyczaj jezdze ulica, bo zapierdalam. a pod gorke to nawet chodnikirm wole, bo powoli sie jedzie. zawsze sie rozgladam co by wiedziec co sie dzieje do okola.

•  

@dupajasio69: Jeżeli chodzi o obowiązek jazdy ścieżką to jest on wtedy i tylko wtedy kiedy obok drogi biegnie ścieżka.. Przykładowo jeżeli jedziesz rowerem z zalewu do kraśnickiej przez zemborzycką to całą zemborzycką legalnie możesz jechać po ulicy dlatego że obok drogi nie ma ścieżki rowerowej - ta jest po drugiej stronie ulicy. Wtedy obowiązku jazdy nie ma. Gdybyś jechał odwrotnie od kraśnickiej w stronę zlewu to wtedy ścieżką jechać musisz.
      Ja tam jadąc od zalewu do kraśnickiej zawsze jadę jezdnia. Dlatego że
      - mogę
      - prędkość nie schodzi z 30km/h i często jest wyższa, chyba że będzie czerwone.
      - jadę szybciej niż samochody
      - nie muszę zwalniać ani się zatrzymywać chyba że światła, przejście dla pieszych

Na ścieżce trzeba by co kikladziesiąt metrów praktycznie się zatrzymywać bo skrzyżowania, bo światła bo ludzie, bo dzieci, bo psy bo przystanki.

Tak samo na Andersa. Jadąc od kładki do mełgiewskiej można jechać ulicą, bo ścieżka biegnie po drugiej stronie.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

#rozdajo #steam #rozdajosteam #steamrozdajo

Mam kilkanaście stron kluczy steam z humblebundle, część to naprawdę fajne gierki których nie wykorzystałem, wrzucam screena z części jednej ze stron, jak widać nawet fajne gierki są (taki dead rising 4 czy hurtworld) tam gdzie zamazane kody już wykorzystałem. Teraz rozdam kilka kluczy, czas do jutra, później rozda się jeszcze więcej w innych rozdajo. Zakaz wstępu mają : Zielonki z kontem nowszym niż dwa tygodnie temu ; Powiązani z patostreamami i z dupamizprzypału. No i trzeba zaplusować żeby wziąć udział oczywiście ^^
    Powodzonka :D
    pokaż całość

odpowiedzi (27)

Wzięłam prysznic, wytarłam się, wciągam szybko legginsy, bo chłodno, już dociągam, kiedy zorientowałam się, że coś tu nie gra: brak bielizny. Już miałam je ściągać i naprawiać błąd, ale to takie ze spódniczką, więc stwierdziłam, że na co mi ta bielizna. ¯\_(ツ)_/¯
    Żodyn nie zauważy jej braku. A nawet jeśli, to co z tego? ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

#oswiadczeniezdupy #ubierajsiezwykopem #pracbaza #piatekpiateczekpiatunio pokaż całość

odpowiedzi (66)

#iiwojnaswiatowawkolorze

''Płaczący chłopiec z getta''. Jedno z najsłynniejszych zdjęć z powstania w getcie warszawskim. Ze wszystkich osób obecnych na nim przeżyły tylko dwie osoby.

Kat i jego ofiara.

Chłopiec został zidentyfikowany jako Tsvi Nussbaum. Przeżył wojnę jako jedyny ze swojej rodziny. Został po wojnie fizjologiem i zamieszkał w USA. Zmarł w 2012 roku.

Żołnierz za nim to osławiony SS-Rottenführer Josef Blösche. Nazywano go ''Frankensteinem'' za jego bestialstwo. Powieszono go w Lipsku w 1969 roku.

Dzisiaj obchodzimy 75. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Mimo, że niezmiennie potępiam decyzję o wybuchu powstania, to należy oddać hołd żydowskim powstańcom, którzy stanęli przeciwko obłąkanemu hitlerowskiemu planowi ''ostatecznego rozwiązania'', a na Placu Muranowskim zawiesili dwie flagi. Polską i żydowską.

Powstanie to ma w sobie coś z romantycznego mitu, ale twarde liczby nie pozostawiają złudzeń. Niemcy nie stracili ''kilkuset'' zabitych, ani żadnych mitycznych czołgów. Niemieckie straty były znikome, a zemsta nowo mianowanego dowódcy SS i policji na dystrykt warszawski, SS-Brigadeführera Jürgena Stroopa... była potworna.

Po pierwszej nieudanej próbie spacyfikowania getta przez dotychczasowego dowódcę, płk. von Sammern-Frankenegga, Stroop podciągnął artylerię i oddziały z miotaczami ognia. Zamiast wdawać się w walki uliczne, obracał w perzynę całe budynki. Esesmani i Askarysi - żołnierze kolaboracyjnych jednostek łotewskich i ukraińskich - wrzucali granaty do piwnic i przez okna. Z lubością celowali w ''spadochroniarzy'', Żydów skaczących przez okna z płonących budynków. Nie oszczędzali nikogo, nawet kobiet i dzieci. Złapanych w większej ilości Żydów Niemcy odstawiali na Umschlagplatz - a stamtąd - już tylko prosto do Treblinki...

Polacy próbowali pomagać Żydom, wyprowadzali grupy kanałami, atakowali Niemców, dostarczali broń. Ale nie mogli wygrać tej bitwy. Niemcy mając olbrzymią przewagę zmiażdżyli sił powstańców. Wg Eli Gata, ocalałego z Holocaustu, wyjątkowo negatywnie zachowała się lewicowa ŻOB, której członkowie uciekli z getta, pozostawiając Żydów na pastwę Niemców. Odwrotnością ŻOB było zachowanie prawicowego ŻZW, którego niemal wszyscy członkowie polegli w walce.

Powstanie uwieńczył sam Brigadeführer Stroop, osobiście wysadzając synagogę na ul. Tłomackie.

W powstaniu zginęło lub zostało złapanych 56 tys. Żydów.

Zdjęcie to Tsvi Nussbaum powiesił w swojej poczekalni w Rockland County w USA.

Autor postu: II wojna światowa w kolorze

#iiwojnaswiatowa #gruparatowaniapoziomu #qualitycontent #historiajednejfotografii #zdjeciazwojny
    pokaż całość

odpowiedzi (115)