Wpis z mikrobloga

No hejka miraski i mirabelki.

Tutaj #innvwanglii w #uk (kiedyś #innvwszkocji)

Właśnie minął mi pierwszy tydzień pracy w nowej #pracbaza a także pierwszy tydzień w #ipswich.

Ostatnie trzy tygodnie były dla mnie i mojego #rozowypasek zwariowane (ale to nie nowość :) )

Co się działo w ciągu tego miesiąca u nas:
3 maja rozmowa o pracę (tego samego dnia akceptacja kontraktu )
10 maja i 11 szybkie szukanie mieszkania
13 maja (piątek xD) przeprowadzka z #yorkshire #barnsley o 200 mil dalej,
15 maja: kupiłem auto
16 maja jazda do pracy :-P

Muszę się przyznać, że za kółkiem nie siedziałem od hmmm.. 3 lat? A w ciągu 7 lat (tyle co mam prawko) może jeździłem z 5 miesięcy (nie licząc kursu) xD nigdy praktycznie nie potrzebowałem auta, do pracy zawsze jeździlem busem max 10 minut albo chodziłem z buta :)

Co do auta to kupiłem citroena c3 i za ubezpieczenie zapłaciłem 853 funty w jednej racie :p auto działa i jeździ póki co raz mi się jeblo i pod prąd pojechałem z 3 metry xD

A propos mieszkania; udało się wynająć piękne studio/1 bedroom w pełni umeblowane i małym tarasem za 495 funtów. Mieszkanie jest mega ciepłe i praktycznie w centrum zabytkowego miasta :) i co najważniejsze wszędzie są pojedyncze krany :) Nowe budownictwo :)

Co do pracy: jest to mała firma która produkuje elementy między innymi dla przemysłu zbrojeniowego i tak robię właśnie stateczniki do bomb brytyjskich xD. Atmosfera póki co wydaje sie ok a ja będę głównie pracował na dzienną zmianę :)

Ogólnie z tej perspektywy patrzę, że dokonaliśmy niemożliwego w ciągu tego miesiąca :p więc się mega cieszę.

Jeden minus to ze do 1 czerwca musimy czekać na stałe połączenie od virgin ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale pakiet Tesco mobile i 8gb za 20 funtów daje póki co radę :)

Pozdrawiam!

A niżej zdjęcie z wczorajszego parku :) bo w końcu mamy czas pozwiedzać miasto :)

#emigracja #emigrujzwykopem #emigracjafajnajest
  • 9
@innv: zazdro mocno z tym mieszkaniem. Ja zaczynam pracę w poniedziałek, ale ze względu na okres wypowiedzenia w obecnym mieszkaniu muszę przez miesiąc pomęczyć się i dojeżdżać komunikacją publiczną. Do tego przeprowadzać się będę niestety do pokoju nie do mieszkania ponieważ mój różowy musi najpierw ogarnąć jakąś pracę plus kiepsko się robi z oszczędnościami z Polszy :/ także pierwsze pół roku raczej współdzielenie mieszkania. Może za 2 miesiące uda mi się
via Android
  • 1
@adriano30: no ja o tyle wygodnie miałem że siedzę tutaj już trochę i zdążyłem coś tam zaoszczędzić :p więc wiesz. Ale pamiętam czasy jak tutaj przyjechałem i kasa mega szybko się kurczyla :(
@innv: ten sam problem miałem z 3 ( ͡° ʖ̯ ͡°) przy limitowanych w gifffaff tether jest dozwolony i taniej niż w Tesco, a blokadę tether można oszukać vpnem ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Android
  • 0
@czerkies: za 20 f jest 8gb w Tesco a w giff gaff za 18 f 6 GB. Przy okazji dostałem x3 kwoty która doladowalem :p oczywiście chodzi mi tylko o pakiet netu i ta simka za 2 tygodnie poleci do kosza :)