Wpis z mikrobloga

@czarny_: Udało mi się odpalić, był problem z inicjalizacją SPI. Jednak uważam, że ta biblioteka jest do bani z racji problemu z zapisem do pliku i chcę teraz użyć FatFS.

Oczywiście nie obeszło się bez problemów ale tym razem natury kompilatorowej...

Error 7 undefined reference to f_open'
`
@paw39: ja używam czasem bascomowego avr-dos, ale też potrafi się wykrzaczyć. Nie ma chyba doskonałej biblioteki na avr. Raz mi to nawet przeorało kartę że potem nic jej nie wykrywało. Do wyrzucenia była.
@Fox_Murder: w tej chwili nawet nie moge FatFS sprawdzic bo cudowne atmel studio ma pliki biblioteczne, mozna przechodzic pomiedzy funkcjami ale oczywiscie przy kompilacji to co wyżej.. można dostać pie*dolca
@paw39: mirku pisz do mnie jutro wieczorem - robiłem kiedyś odtwarzacz plików wave na atmedze8
Pamiętam że mam gdzieś też działający przykład z czytaniem z pliku z użyciem petitFS(to samo co FatFS, tylko okrojone)
PS. Ucz się pisania Makefile'ów - nie będziesz się musiał użerać z Atmel studio czy innymi wynalazkami i ich fanaberiami
@QBA__: o pomocny Mirek znów się odezwał :) stworzyłem od nowa projekt i zaimportowalem biblioteki i poszło. tylko nie zapisuje mi póki co no ale wczoraj skończyłem o północy w pół przytomny i dziś spróbuję dalej