•  

Czy zastąpienie Microsoft Office przez LibreOffice w administracji publicznej jest możliwe, a jeśli tak to czy podejmuje się w tym kierunku jakieś działania w Polsce?
    Zawołam @AdamZz bo wydaje mi się że możesz być taką inicjatywą zainteresowany :P
    #pytanie #wolneoprogramowanie #libreoffice #opensource #office

•  

Problem jest z przyzwyczajeniami sam po sobie widzę że pomimo że te dwa pakiety potrafią w zasadzie to samo to ciężko jest się tak z dnia na dzień przerzucić na drugi. sam korzystam z libre i odczuwam to na własnej skórze, pisząc projekt na statystykę z kolegą z roku, który używa m$. nie mówię tu o konwersji plików (co jest możliwe ale często wkurzajace bo m$ nie obsługuje wykresów stworzonych w libre i vice versa) ale głównie mówię tu o sytuacji, kiedy razem pracujemy nad jednym plikiem i ja umiałem coś z robić w libre, a w m$ to sprawia trudność.

Wprowadzenie libre do urzędów nie jest złym pomysłem bo darmowy, ale trzeba wziąć pod uwagę koszty szkoleń, bo nie można sobie pozwolić na to że urzędy przestaną działać na miesiąc bo pani Basia nie chce się nauczyć nowego programu i nie umie...

Więc podsumowując to wcale nie jest takie darmowe oprogramowanie bo ponosi się koszty szkoleń i trzeba przełamać przyzwyczajenia użytkowników którzy zazwyczaj korzystają z produktów m$.

•  

@plusujemny: Nie słyszałem o takim pomyśle, natomiast wydaje mi się całkiem słuszny - przy podstawowej obsłudze nie powinno być w końcu problemów z przyzwyczajeniem się do nowego programu.

Swoją drogą - skąd pomysł, że mógłbym być zainteresowany taką inicjatywą? ( ͡° ͜ʖ ͡°)