Wpis z mikrobloga

@JAmajki:
Ja kupuje im Rat completa z hipcio. 2kg paczka kosztuje chyba 42zeta przy zamowieniu na 200zl.

Do podjadania na wybiegu orzechy mozesz im dawac, migdaly czy takie jak w puszcze solone (tylko bez soli, nie pamietam jak sie one nazywaja:P) Sa bardzo tluste i duzo bialka maja wiec lepiej niech to wybiegaja.

Talarki z ogorka czy bananka to tez u mnie podstawa przekasek. Raz na jakis czas dostaja owsianke na
Ja daję rat nature i animalsa jednocześnie.
Wiem że animals jest karmą niepolecaną ale ja nie zauważyłem nigdy żadnych robali a taki zestaw daje im i pełnowartościowe chrupki i ziarna maści różnej.
Smakołyki to osobny temat.
- suszone owoce (moja żona używa zamiast cukierków więc ogoniastym się też dostają)
- raz w tygodniu kawałek jajka z placu
- jabłka, marchewki, kalarepy i inne takie co moja żona się tym żywi
- suchy
@JAmajki: Ja swoim potworom jako podstawową paszę dawałem Vitapol dla szczura. Naczytałem się swego czasu o niej na forach gdzie przesiadują te wszystkie gimboekspertki od hodowli że taka straszna, okropna i gorsze niż trutka. A jak wygląda rzeczywistość? To po prostu zwykła mieszanka zbożowa z dodatkami, stosunkowo niedroga (wychodzi tak ~10cbln/kg), fajna ze względu na urozmaicony skład. Szczurasy bardzo chętnie ją wcinały. Jak parę razy próbowałem im dać te ekstrudowane premium