Wpis z mikrobloga

Nadszedł czas żeby zmienić moją wysłużoną lumię 920 () Przeglądałem tag #aliexpress i pochodne, research internetów i wybór padł na Xiaomi Redmi Note 3 Pro. Znalazłem na #gearbest takie oto coś: http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_308825.html Różnica w cenie w porównaniu do allegro jakieś 300-350 cebulionów.
Mam jednak pewne wątpliwości - jaka jest różnica pomiędzy GB, ali i banggood etc. Kierować się jedynie aktualną ceną? Wszystko i tak jedzie z Chin?
  • 4
@vekh: jeśli GB, to płać tylko paypalem. Dodatkowo, oni często wysyłają bez trackingu co ma 2 strony, bo dzięki temu jest mniejsza szansa na vat, z drugiej strony jest niepewność co się dzieje z przesyłką. Zazwyczaj można nieco dopłacić do trackingu, ale tu też Mirki nie raz pisali, że pomimo tego paczka była bez trackingu. Przez brak trackingu rozumiem np. przesyłkę pocztą belgijską, która jest śledzona tylko do Belgii. Na plus
Mam jednak pewne wątpliwości - jaka jest różnica pomiędzy GB, ali i banggood etc


@vekh: Gb- Beznadziejny support ale tanio
BG- Super support ale jest trochę drogi.
Ali - bez komentarza

Licz się z tym że w powyższych sklepach(oprócz niektórych sprzedawców na ali) może być ew. vat w wysokości 23%.

Ja od siebie polecam ibuygou, może nie jest najtaniej ale masz częściową gwarancję w Polsce( jeśli dopłacisz 5$ to masz 2