Wpis z mikrobloga

W czwartek złożyłem pierwsze zamówienie w Volumebest i pomyślałem, że podzielę się z Mirkami moim doświadczeniem.

Serwis jest własnością Gearbest, i służy do zamówień hurtowych.
Zamówiłem roboty sprzątające ilife v7s z tego linka:

http://www.gearbest.com/vacuum-cleaner/pp_360002.html

Przy ilości 5 sztuk dali mi mały rabat, i co ważniejsze darmową wysyłkę DHL (normalnie wysyłka ok 50$ / szt).
Zapłaciłem paypalem i już po kilku godzinach dostałem maila od miłej Pani o imieniu Julie, że zamówienie przyjęto do realizacji. Podała swój login na skype, gdzie ustaliliśmy resztę szczegółów - dane do faktury, kwota na fakturze (brałem na firmę, więc chciałem na pełną wartość), adres wysyłki i inne papiery niezbędne do odprawy celnej typu certyfikat CE itp.
Ogólnie pierwsze wrażenie jak najbardziej na plus, profesjonalne do podejście do klienta, kontakt na bieżąco, czujesz się trochę jak VIP. Ciekawy byłem ile czasu będą realizowali zamówienie, bo z szybkości gearbest nie słynie. Jakież było moje zaskoczenie, kiedy następnego dnia rano dostałem informacje o wysyłce i tracking. Pojechałem na weekend nad morze, wracam w poniedziałek i po paru formalnościach celnych przesyłka była już u mnie (a w sumie to 5 przesyłek, bo każdy odkurzacz wysłali w osobnej paczce)

Podsumowując sam serwis: POLECAM

Co do sprzętu to jestem w fazie testów, na chwilę obecną odkurzacz sprawuje się rewelacyjnie. Odkurza bezproblemowo 3 pokojowe mieszkanie, manerwuje między przeszkodami, radzi sobie świetnie z panelami jak i dywanem. Polecam zakup modelu v7, który w porównaniu do v5 ma obrotowe szczotki i lepsze ssanie. Model który ja nabyłem (v7s) ma dodatkowo funkcję czyszczenia na mokro (podczepia się wtedy nakładkę z mopem). Sterowanie z pilota, funkcja auto albo kilka programów typu czyszczenie tylko danego obszaru (robot jeździ wtedy w kształt spirali). Jak będziecie chcieli dokładniejszą recenzję czy porównanie modeli to mogę coś skrobnąć.

I na koniec miła niespodzianka: z ciekawości zrobiłem zakup przez refa z givingassistant, i dostałem maila o naliczeniu 60$ zwrotu. Czyli mimo to, że nie ma tej strony w ich oficjalnym spisie, zwrot działa na takich zasadach jak w gearbest.

#gearbest #volumebest #chuwi #ilife #itemyzchin #pokazzakupy #chinskiecuda
Pobierz Schrebatsky - W czwartek złożyłem pierwsze zamówienie w Volumebest i pomyślałem, że p...
źródło: comment_fUTjU0u1mFgwlsHD0jTnNQ4ghSrbU8xm.jpg
  • 20
@Schrebatsky: DHL'em to się można było spodziewać szybkiej wysyłki, skąd byś nie zamawiał ;)

I na koniec miła niespodzianka: z ciekawości zrobiłem zakup przez refa z givingassistant, i dostałem maila o naliczeniu 60$ zwrotu. Czyli mimo to, że nie ma tej strony w ich oficjalnym spisie, zwrot działa na takich zasadach jak w gearbest.


To jest cenna ciekawostka.
w sumie to 5 przesyłek, bo każdy odkurzacz wysłali w osobnej paczce


@Schrebatsky: to 5 przesyłek, czy 5 paczek? Pod jedną przesyłką (jeden tracking) może być wiele kartonów. Jeśli 5 przesyłek (rozne trackingi) to czy celnicy nie robili problemow z faktura?
@kruprz:
Za 1 szt z wysyłką wyszło 163,97$.
Za całość:
Cło: 70,00 zł, VAT: 730,00 zł , Prowizja DHL : 73,80 zł,
czyli sztuka brutto ok 830 zł

@Wychwalany: początkowo prosiłem, żeby wysłali to w jednej paczce albo chociaż pod jednym trackingiem jako wielopak. Ale trochę nie skumali bazy i wysłali pod 5 różnymi trackingami. W DHLu jednak nie robili problemu, żeby zrobić to w jednej odprawie - jeśli paczki
@Schrebatsky: U mnie od piątku śmiga ten sam model i również jestem z niego bardzo zadowolony. Jako że zamówiłem w przedsprzedaży, to kilka dni na wysyłkę czekałem, natomiast sam DHL to rewelacja. Odbiór od sprzedawcy w Hong Kongu o 13.30, następnego dnia 13.59 robot był już u mnie :) Za wysłkę dałem 8$, widzę że teraz standard shipping jest za 148$. Pomimo, że mieszkanie było dzień wcześniej posprzątane, to i tak
@props: U podobnie, po ok 40 min odkurzania w teoretycznie posprzątanym mieszkaniu nazbierał pół pojemnika syfów. Podoba mi się, jak omija przeszkody typu krzesła czy pufy, ale najpierw je dokładnie naokoło odkurza. Jestem też zdziwiony jak dobrze mopuje. Ogólnie mała zabawka a tyle radości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Schrebatsky: Jestem jak najbardziej zainteresowany recenzją.
@props: Skoro posiadasz ten model to mam kilka pytań:
1. Jak z głośnością tego odkurzacza?
2. Jak sobie radzi przy sprzątaniu kątów i przy ścianach?
3. Jaką mniej więcej powierzchnię jest w stanie posprzątać na jednym ładowaniu?
4. Czy jak się wyczerpie bateria, to sam wraca do bazy się podładować i później dalej kontynuuje sprzątanie?
5. Nakładka z mopem coś daje, czy to raczej
@d_k_: mogę Ci sam odpowiedzieć na kilka z tych pytań:
1. jest słyszalny, ale cichy, można spokojnie spać jak pracuje
2. przed ścianą czy inną przeszkodą zwalnia a następnie ją objeżdża i sprzata dookoła
3. na jednym ładowaniu pracuje ok 2h, co wystarcza na mieszkanie 2-3 pokoje
4. sam wraca jak się rozładuje, ale nie wiem czy kontunuuje prace
5. jeździ i czyści na mokro podłogę, efekt zadowalający
6. mi sprząta
@Schrebatsky: jak sobie radzi z pokonywaniem listw łączeniowych (dylatacyjnych) np. pomiędzy panelami lub płytkami a panelami? Wjeżdża sam do wszystkich pokoi, łazienek itd. do których są otwarte drzwi? Czy trzeba go przenosić?
@d_k_: poczekaj kilka dni bo coś pomieszali z przesyłką, jak sprawdzałem w czwartek to było 50$
@maslokm: pytanie jak wysokie są te listwy, u mnie ok 0,5 cm i lekko zaokrąglone przejeżdża bez problemu. Generalnie próbuje dostać się do wszystkich pokoi, ale trudno mi powiedzieć kiedy zapada decyzja o zmianie pomieszczenia, czy jest to kwestia przypadku czy zaawansowansowanej inteligencji ( ͡° ͜ʖ ͡°) zawsze możesz mu