Wpis z mikrobloga

Czołem Mirasy.
Lubię Was ogromnie - ale coraz częściej krew mnie zalewa czytając niektóre wpisy. Chodzi mi o podejście do programu 500+. Z góry uprzedzam że nie jestem zwolennikiem PiS ani ich pomysłu dopłat bezpośrednich do gówniaków (o ile lepsze byłyby ulgi w opłatach na ZUS!). Ale na Boga - kiedy czytam tu o tych sprawach - zawsze jest to przedstawione w kontekście patologi. Film z pijaną parą pchającą wózek - jest podpisany jako "PIERWSI BENEFICJENCI 500+" - no #!$%@? - serio? Każda informacja o tym że ktoś spodziewa się dziecka, kończy się docinkami "no to będziesz miał 500 zł na chlanie - gratulacje" - jakby przedtem nie rodziły się dzieci i te pięć stów było jakąś motywacją dla normalnych ludzi.
Tak - słusznie podejrzewacie że szczęśliwie załapuję się na tę kasę (gówniaki, 3 szt.) i mimo że jak już pisałem uważam że ten program nie jest dobrym pomysłem - to złożyłem wniosek (na marginesie kasa jeszcze nie dotarła). Ale to nie jest powód żeby wrzucać mnie i inne rodziny do jednego wora z leniwymi patusami. Przypomnę że jest program dla wszystkich - bez kryteriów dochodu (co uważam za szczęście w nieszczęściu). Co miesiąc płacę prawie 3000 zł podatku, nie licząc ZUSu i tę kasę traktuję jako taki swoisty zwrot mojego podatku. Dzięki tym pieniądzom będzie mi łatwiej zapewnić dzieciakom fajne i beztroskie życie.
Więc mam nadzieję że może choć trochę zmniejszy się teraz paraliżujący ból dupy co niektórych, naprawdę - nie każda złotówka z +500 będzie wydana na dziwki, koks i wódę.


...

#500plus
Pobierz Miczogen - Czołem Mirasy.
Lubię Was ogromnie - ale coraz częściej krew mnie zalewa c...
źródło: comment_e6u6pPhHIyhZhyVPX5eDDEyPaLe8ZEk1.jpg
  • 129
@Miczogen: głównym zadaniem państwowych programów powinno być ZWIĘKSZENIE dzietności, a nie sprawianie żeby dzieciom żyło się lepiej. Mnie program 500+ nie skłoni do posiadania dziecka, a jestem w wieku rozrodczym. Tylko pogłębi moje problemy, bo będę musiała oddać $ na dzieci, żeby się im żyło lepiej. Dodatkowo elektorat uzależniony od 500+ będzie popierał PIS zeby nie stracić dodatku. Jesteśmy w ciemnej du....
@Miczogen: Widzisz @UndaMarina: ma rację, nie ukrywajmy, że ten program był raczej skierowany do obecnych już rodziców, których da się przekupić ich własnymi pieniędzmi. Już lepiej było wprowadzić ulgę podatkową na każde dziecko dla pracujących to raz a dwa #!$%@? socjalizm. Ja też jestem w wieku rozrodczym a PiS z kolesiami #!$%@? "układy" w moim miejscu pracy (duża państwowa firma energetyczna) i wylądowałem na bruku, bo zabrali się od razu
@UndaMarina: Ależ owszem, świadomość że będzie większa kasa może skłonić niektóre osoby do posiadania dzieci. Przy czym program ten nie jest skierowany do takich jak ty, żyjących z kotami, wiodących próżne życie, niedojrzałych osób. Zawsze będzie jakiś odsetek pasożytów społecznych, po których niczego sensownego świat się nie spodziewa i im można co najwyżej dowalić bykowe. 500+ jest skierowane do normalnych ludzi i za kilka lat będzie można ocenić czy podziałało.
@Daleki_Jones: Ten tego, a patola bez perspektyw ale za to z ósemką dzieci, to nie jest forma pasożytnictwa na państwie? Już lepiej mieć dzieci późno, ale wcześniej zobaczyć świata i nauczyć się czegoś o życiu - żeby to potem dzieciom przekazać, niż #!$%@?ć za młodu gromadki, której niczego wartościowego się nie przekaże. No może poza "nie bądź frajerem" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakiś ból dupy czuję u
@UndaMarina: No wiesz, mnie na tym etapie tez żadna kasa juz nie skłoni do posiadania czwartego dziecka :). Ale na początku kiedy obydwoje z żoną ledwo wiązaliśmy koniec z końcem to mógłby być argument na plus. Nie chce Cie oceniać - bo nic o Tobie nie wiem - ale mysle ze wpadła Ci kolejna dobra wymówka żeby jeszcze poczekać - pisiory kradno twoje $. :)