Wpis z mikrobloga

a przekazałeś wszystkie prawa autorskie? co jest w umowie?


@Duze_piwo: Da się przekazać prawa autorskie majątkowe, ale prawa autorskie osobiste zawsze pozostają przy twórcy i są niezbywalne.

@Nieprawidlowy_login: Nie udzielę jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ale prawdopodobnie możesz tworzyć swoje portfolio. Może to Cię zainteresuje:

http://www.wykop.pl/link/299771/portfolio-a-prawo-autorskie-czy-moge-pokazywac-wlasne-prace/

Załączam tych co mają pogląd odmienny od mojego: @i_love_poland: @sshogun: @Sabr:
@i_love_poland: W Polsce nie da się pozbyć praw autorskich osobistych nawet jeżeli pracujesz na umowę o pracę. Jeżeli masz inny pogląd to chętnie poznam jego podstawę prawną. Bo co do praw autorskich osobistych to:

Art. 16. Jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, autorskie prawa osobiste chronią

nieograniczoną w czasie i niepodlegającą zrzeczeniu się lub zbyciu więź twórcy z

utworem (...)
@maniac777: @sshogun: @i_love_poland: @FoxKamui: @Duze_piwo:

W umowie nic o prawach autorskich nie ma, zwyczajnie etat asystent architekta i wsio. Nic ciekawego. Natomiast to jego pisemko to pewnie ścisk dupska za to, że nie wykonałem w swoim wolnym czasie animacji przedstawiającej działanie pewnego mechanizmu. A było to tak, że złożyłem wypowiedzenie umowy o pracę a ilość urlopów plus dni za weekendy, które siedziałem a szef nie chciał rozliczyć
@Nieprawidlowy_login: Prawa autorskie są niezbywalne. Majątkowe owszem i w umowie zbycia takich praw mogą być dodatkowe obostrzenia. Jeśli się nie mylę to o ile umowa nie mówi inaczej, nie podpisałeś dodatkowo żadnego NDA, nie łamiesz w ten sposób tajemnicy przedsiębiorstwa oraz projekty wykonałeś całkowicie samodzielnie to możesz się nimi chwalić, ale jako, że majątkowe były zbyte, to nie możesz ich dalej odsprzedawać, licencjonować itd.

Ale lepiej jak pójdziesz z tym do