Wpis z mikrobloga

@KostekZgubina: @erwit:

Pytania do rekrutera pokazuja ze jestes profesjonalistami ktorzy poszukuja swiadomie miejsca pracy oraz nie jestescie desperatami badz osobami ktore ida do danego miejsca przez marke / logo / brand.

Pytania:
Jak sie wam tu pracuje ?
Jaki jest najwiekszy minus / plus pracy u was ?
Czy widzisz siebie za 2 lata w tej firmie ?
Jak dlugo tu pracujes ?
( takie ogolnie pytania by wyczuc jaka
@KostekZgubina: pewnie bedzie pare osob na tej rozmowie [wiecej niz z jednego projektu] ( ͡° ͜ʖ ͡°). W sumie jak znasz C++ to powinienes dac rade, doucz sie cos o C++11 i boost jezeli nie znasz zbyt dobrze. W sumie nie wiem czego moznaby sie spodziewac na takiej rozmowie, moze jakies proste algorytmy ktos kaze Ci opisac / zapisac na tablicy. Dawno sie nie rekrutowalem :)
@KostekZgubina: mysle, ze nikt sobie nie bedzie tylka zawracal rozmowa w jezyku angielskim ale spodziewaj sie jakiegos krotkiego dialogu w jezyku angielskim typu "opisz jakis swoj projekt" czy cos w ten desen. Oczywiscie mozesz przypadkiem trafic na jakiegos managera-niepolaka wtedy tak, chociaz to malo prawdopodobne we wro.
@KostekZgubina: jak wygląda rekrutacja do noki , wysyłasz cv dostajesz testy na mail czy coś około tego? Masz coś w cv związanego z programowaniem ? Ja planuje niedługo ruszyć na Java working Student , mam kilka biednych aplikacji na androida napisanych z rok temu kiedy dopiero raczkowałem z java. Planuje jeszcze napisać jakąś apke webową z logowaniem + baza danych coś w stylu ednomondo , że jednocześnie masz apke na androidzie