Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirasy. Mam pytanie odnośnie #komputery i #wiedzmin3 Posiadam GTXa 970, i5-2500k, 8gb RAMu i jedynie co mogę wyciągnąć z tej gry to 30-20 fps. Czy ktoś zna tego przyczynę? Wiem że są ludzie, którzy przy takich podzespołach mają klatek 60. Pozdrawiam!
  • 19
@Wrex97: może nowe sterowniki ci wgrało to gtx 970 same ? są one znane z tego że obniżają właśnie wydajność w wiedzminie 3 m. in. procesor jakie taktowanie ? bo u mnie w krwi i winie miejscami procesor dochodził do 90% wykorzystania na 4.2 ghz :D
@twinzpl: Procek dosięga ok 100 stopni. Czy to może być przyczyną? @M4ks: No właśnie, a chciałem jeszcze dodać, że próbowałem zmienić ustawienia na najniższe, dosłownie wyłączyłem wszytko i nic to nie dało.
@Wrex97: Z prockiem to albo nie masz w ogóle pasty termoprzewodzącej, albo błąd ustawień BIOS-u i pokazuje stale 100*, musisz w to wglądnąć, coś tu jest bardzo nie tak i CPU pewnie bottleneckuje, procesor nie powinien przekraczać 60 stopni (jak już, to bardzo rzadko). Co do karty, ostatnie sterowniki pogorszyły wydajność gtx 970 o jakieś 30%, więc zainstaluj starsze, najlepiej z zeszłego roku.
@Wrex97: w czym tą temperature sprawdzasz ? wymienić pastę i sprawdzić czy w ogóle chłodzenie przylega, ale przecież tej temperaturze sam ci się powinno resetować/wyłączać bo tj maks to jest, powinien ci throttlować/resetować/wyłączać się na tej temperaturze
I jest to faktycznie możliwe, że od wysokiej temperatury procesora aż tak spadają klatki?


@Wrex97: tak. Mój i5 2500k podkręcony na 4,3 giga nie grzeje się do tylu. Procesor przy takiej temperaturze nie chodzi prawidłowo. Zajrzyj do środka, bo temperatura jest dramatyczna.

może podkręcił go na boxie ? XD


@Jurigag: pls, na boxie kręciłem do 4 ghz i takich temperatur nie było xD