Wpis z mikrobloga

@AntekMucha: ciekawy tematy, tylko musiałabym zobaczyć jak dużo mam literatury, żeby moze nawet połączyć to z nowym jedwabnym szlakiem. A jakieś inne ciekawe szlaki kolejowe, żeby za dużo nie opierać się na historii i gdybać (nowy szlak)?
@baka-neko: Idź do promotora niech Ci powie co masz pisać. Jak będziesz pisała coś swojego, to gość może się nie znać na tym i będzie problem. Poza tym, on jest obyty w uczelnianych mechanizmach i wie co "się sprzeda".
Zdarzyło mi się popełnić parę artykułów, ale do spraw stricte związanych z uczelnią podchodziłem w ten sposób, że nigdy "zbyt ambitnie", bo takie podejście się mści.
@NieMogeSieZarejestrowac: właśnie problem w tym, że on mi nie pomoże w wyborze tematu. Początkowo chciałam pisać na podstawie firmy, w której będę miała praktyki, ale się okazało, że aby o nich pisać, to jest tyle formalności, że od 5 lat nikt nie dostał pozwolenia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@NieMogeSieZarejestrowac: główny konkurent PKP Cargo.
Bo to ma być nasz pomysł, ostatnio byłam u niego, żeby dał mi czas na oddanie spisu treści, liczyłam że mi coś podpowie... A zresztą jutro na uczelni można go po raz ostatni złapać i do jutra muszę mu oddać ten spis treści, żeby mieć zaliczone seminarium. Zawsze mogę zmienić temat, jak nie będzie mu się podobać.
@baka-neko: Mówię z doświadczenia. Znajomy miał tak, że chciał pisać pracę na konkretny temat. W wyniku uczelnianego burdelu nie dostał się do tego promotora, do którego chciał i który specjalizował się w tym o czym chciał pisać. Dostał się do innego, który nie miał o tym temacie pojęcia, ale klepnął temat. Gość nic, a nic nie pomagał, no bo się nie znał, a do tego jęczał, że niepotrzebnie się zgodził na
@NieMogeSieZarejestrowac: mój niebieski wziął temat o intermodalności w transporcie kolejowym, mamy tego samego promotora i powiedział mu, że temat bardzo ciekawy i ze jeszcze takiego nie miał w swojej karierze, ale zapewnił go, że mu pomoże. Na początku jedynie wspomniał, że możemy pisać na każdy temat, z wyjątkiem obsługi klienta, bo tego jest już za dużo i ze recenzenci nie patrzą na takie prace dobrze. Zacięcia naukowego nie mam, ale chciałabym