Wpis z mikrobloga

zastanawiam się nad zmianą telefonu, a mój niebieski kupił sobie ostatnio redmi Note 3 i bardzo chwali. i teraz mam zagwostke, bo też się zastanawiam nad zmianą telefonu. który system lepszy android, ios czy nakładka miui? ( niebieski podpowiedzial jak napisać :P) chodzi o płynność działania i żeby nie zamulal po kilku miesiącach, bo niestety aktualna Xperia t3 poważnie nadszarpuje moje nerwy.. szukam czegoś 5,5 cali, do 1500 zł #xiaomi #iphone #android
  • 9
@SmellySocks: kazdy telefon - dosc ciekawa opinia.
Nexus 4 ujezdzany prze 3 lata nie muli, obecnie mi4 juz tez pare miesiecy nie muli. Kwestia poukladanego uzytkownika, ktory tak jak na kompie, nie instaluje wszsytkiego co mu wlezie w przegladarke na komputer.
Do tej pory nx4 hula jak zly, mimo ponad rocznego braku aktualizacji softu.
Tylko jak mowie trzeba troche ogarniac temat, jak ktos wrzuci na telefon w ciagu pierwszych 24h posiadania
@SmellySocks: Nie ma takich problemów z Androidem jak oprogramowanie jest ogarnięte. Nie ma przeszkody w tym żeby mieć sporo aplikacji.
W tej materii Nexusy i podobno Xiaomi są zadbane.
Co do oprogramowania to właśnie poza Nexusami to dobry AOSP, oficjalny CyanogenMod i oficjalne MIUI nie mają takiego problemu.

Ja na OP2 nie mam kłopotów nawet z wgraniem CMa(w sumie nie zajęło mi to nawet 0,5h).
Z małą dopłatą i CMem jest
@sirpingus: no, w sumie to masz rację, Winne są gówniane nakładki producentów, przez co nawet flagowce, czyli niby najmocniejsze, po jakimś czasie wymagają stawiania od zera. I w tej materii nexusy z czystym andkiem faktycznie działają dobrze. kajam sie i zwracam honor.