•  

Wypowiem się na temat religijnego sirius biznes by wykop, o szeroko pojętej tolerancji, o własnym podejściu do religii i wyznawców.

TL;DR

pokaż spoiler Jako ateistka nawołuję: miłujcie się, poznawajcie i nie odrzucajcie.

Nie wierzę w Boga - po prostu. Mam wielu znajomych wierzących - czy to z wykopu (m.in. pozdrawiam z tej strony @michalkosecki @staa @gibpotatoe) czy w realu. W znajomych mam prawosławnych, katolików, zielonoświątkowców. Nie rozumiem, dlaczego ludzie pokroju koroluka tak usilnie chcą kogoś gnębić i traktować jako ludzi "gorszego sortu".

Mama zamówiła mszę w mojej intencji na moje urodziny. Dla mnie co prawda jest to całkowicie zbędne, lecz traktuję to jako gest matczynej troski i uważam, iż jeśli mama dzięki temu lepiej się z tym będzie czuła to niech robi to, co uważa za słuszne. Bardzo zaskoczył mnie proboszcz w tej parafii - nie zna mnie, prawdopodobnie nigdy nie widział - na mszy podczas ogłoszeń parafialnych dał mi prezent (z racji tego, że mnie nie było na liturgii to odebrała go moja mama). Dostałam małą paczkę M&Msów i książkę "Dziesięć przykazań według Jana Pawła II". Jak sobie chcecie - dla mnie to cholernie miły gest.

Jeżdżę z tatą po woj. lubelskim/mazowieckim/podlaskim w celu fotografowania zabytkowych świątyń. Ktoś spyta "dlaczego?". Bo lubię :) Używam pomocniczo mapy z serwisu polskaniezwykla.pl aby wyszukiwać na zapośladkowiach zapomnianych miejsc wartych zobaczenia.
    Niejednokrotnie byłam na odpustach prawosławnych - na Grabarce, w Jabłecznej, Holi. Polecam zwiedzenie cerkwi w Kostomłotach - w tej miejscowości znajduje się jedyna na świecie (!) parafia katolicka obrządku bizantyjsko-słowiańskiego (neounicka). Nikt ze znajomych nie chciał mi towarzyszyć, więc sama wybrałam się wieczorem busem jako 17-latka do dzikiego Terespola na Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich - nie muszę dodawać, że zaniżałam średni wiek widowni xD Od siebie polecam też Festiwal Trzech Kultur we Włodawie - przytoczę ładny fragment ze strony Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego - "Festiwal to trzydniowa impreza, która ma na celu przybliżenie przeszłości Włodawy z jej wielonarodowościowymi cechami, a także promocję tradycji pogranicza kultur, tolerancji i koegzystencji wyznawców prawosławia, judaizmu i katolicyzmu."
    Jestem także tolerancyjna wobec osób homo. Mam znajomych-gejów i nie mam im nic do zarzucenia.
    "Na domiar złego" jestem jeszcze warszawskim słoikiem (pojemnikiem/wiaderkiem) - i nie, nie będę chrzcić syna na Żoliborzu #pdk by być Warszawiakiem bo nie wstydzę się swojego wiejskiego pochodzenia, czasem nawet jestem z niego dumna :)

Nie traćmy czasu na plucie jadem - kochajmy się! Nie jest ważne wyznanie czy pochodzenie - bądźmy po prostu dobrymi ludźmi. :D

A, pozdrawiam @PyraPrzeznaczenia bo dobrze prawiłaś w jednym z wpisów.

Zdjęcie przedstawia wnętrze cerkwi pw. św. Onufrego w Jabłecznej przy stauropigialnym męskim klasztorze prawosławnym (szkoda, że kraty były wtedy zamknięte i nie mogłam wejść do środka).

#religia #gownoburza #shitstorm #mirkomodlitwa #katolicyzm #prawoslawie #oswiadczenie może troszku #gorzkiezale #cotahannah #dziendobry

źródło: x3.cdn03.imgwykop.pl

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Jest mi trochę przykro :/. Ludzie z pracy obgadują mnie, bo kupiłam mojemu narzeczonemu zegarek żeby też miał coś na pamiątkę, bo oświadczył mi się 2 tygodnie temu i chciałam żeby miał też ode mnie z okazji naszych zaręczyn. I nie, nie chwaliłam się tym na lewo i prawo w pracy tylko 2 dni temu mając chwilę przeglądałam sobie na kompie zegraki męskie, koleżanka obok zapytała się co ja tam oglądam i po prostu powiedziałam co i jak, nawet nie miałam pojęcia, że to zaraz pójdzie w świat i ludzie będą z takiego powodu mnie obgadywać. Dzisiaj inna koleżanka powiedziała mi, że słyszała wczoraj w kuchni jak dziewczyny i 3 chłopaków z naszego działu obrabiało mi tyłek. W ogóle było już mi trochę przykro te kilka dni temu bo usłyszałam miedzy innymi "ale Olivia wymyśliłaś z tym zegarkiem" i takie tam. Wiem, że łatwo powiedzieć, a weź się nie przejmuj ale naprawdę pierwszy raz w życiu doznałam uczucia jakim jest przykrość i trochę smutno mi z tego powodu. Tak chciałam się tylko wygadać.

#rozowepaski #logikarozowychpaskow #niebieskiepaski #logikaniebieskichpaskow #zalesie #korposwiat #praca #gownowpis
    pokaż całość

odpowiedzi (104)

#rozdajo
    Samsung Galaxy Fold miał się ładnie rozkładać, ale na razie tak się złożyło, że Samsung się na nim wyłożył :( No cóż, nie samymi smartfonami za 10 000 PLN człowiek żyje. Mam dla kogoś z Was Motorolę Moto e5 Play. Tani telefon, który mimo tego powinien działać dość dobrze, bo pracuje pod kontrolą Androida Go. Może nie obiekt westchnień geeków, ale dla mamy/taty/dziadka/młodszego rodzeństwa będzie pewnie okej. MA NAWET DOTYKOWY EKRAN. Nowy, nierozpakowany, 100% legit. Losowanie jutro o 12:00.

Jeżeli wyjątkowo chcielibyście zrobić coś prócz kliknięcia plusa lub interesujecie się smartfonami nie tylko wtedy, gdy ktoś akurat rozdaje je za darmo: będzie mi miło, jeśli obejrzycie ostatnie filmy na moim skromnym kanale:

5 mitów o aparatach w smartfonach, czyli po co Ci te megapiksele
    Komentarz o aferze związanej z Galaxy Foldem, gdzie wyjątkowo nawet bronię Samsunga

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dzionka, hehe

#smartfon #youtube #technologia
    pokaż całość

odpowiedzi (54)

Moja spółdzielnia to rak.
    Ogólnie to zgłosiłem kiedyś, że mi domofon nie działa. W sumie jakieś 6 lat temu no i ich trochę poganiałem bo się nie śpieszyli, aż se w końcu odpuściłem.
    No i dzisiaj ktoś dzwoni.
    "ja ze spółdzielni w sprawie domofonu"
    o chuj nareszcie
    bierze, tyka
    "rzeczywiście nie działa, dziękuję"
    i idzie ¯\_(ツ)_/¯
    #heheszki #takbylo #coolstory #poznan
    pokaż całość

odpowiedzi (34)