Wpis z mikrobloga

Hej mirki z tagów #budujedrona #drony !
Jakiś czas temu (rok !) popełniłem pewien projekt i najwyższy czas pchnąć go dalej.
Zaprojektowałem telemetrię WIFI do #pixhawk (#ardupilot) (prawdopodobnie także do innych autopilotów) dzięki temu układowi możemy podłączyć naszego drona bezpośrednio pod telefon,tablet lub komputer! Oczywiście nie jest to jakiś ultrawypas w kwestii zasięgu ( #fpv odpada) choć podczas testów udało sie wyciągnąć nawet pareset metrów więc na pewno przyda sie do strojenia i nadzorowania lotu. Po internecie krąży też film na ktorym widać że udało się osiągnąć ponad 4km!
Dochodzimy jednak do sedna sprawy- TESTY, nie mam na nie czasu (od roku...) ale możecie mi w tym pomóc! Dla 5 chętnych mirków udostępnię urządzenie za darmo w zamian oczekuje wyłącznie feedbacku na temat sprzętu :) jeżeli chętnych zgłosi się więcej niż 5 to zdecyduje wg. swojego osądu ;) lub zwiększę ilość zestawów

dane techniczne:
-mały i lekki (34x25mm)
-Plug&Play w przypadku pixhawka, przy innym autopilocie mogą być potrzebne drobne zmiany w kablu
-Firmware open-source (mavesp8266 dla pixhawka, esp-link dla pozostałych) - żeby nie było ze zeruje na pracy innych do mavesp8266 wprowadziłem kilka zmian (głównie wizualnych) które zostaną dołączone w najnowszej wersji ;)
-wbudowany regulator napięcia i konwerter poziomów napięć - płytka jest kompatybilna z 5v na zasilaniu i liniach danych
-wbudowane koraliki rerrytowe ograniczające "sianie" na wyjściu i wejściu (+ 60uF w kondensatorach ceramicznych!)
-antena wbudowana oraz złącze anteny zewnętrznej
-zworka pozwalająca na update firmware poprzez UART (jest też opcja over-the-air!)

dodatkowe tagi #esp8266 #arduino bo można tego także użyć jako łącza arduino-wifi :)
Pobierz zachwiej - Hej mirki z tagów #budujedrona #drony !
Jakiś czas temu (rok !) popełniłe...
źródło: comment_7HfIvASibLfLwia8THMwCc8SjI1qd7UH.jpg
  • 6
@Pienio69: @zachwiej: również mam obiekcje co do częstotliwości - popieram to doświadczeniem że towarzyszyłem koledze który na platformę f450 z dji naza i aparaturą taranis z 2,4GHz umieścił kamerę GoPro Hero z wlączonym WiFi - kamera po utracie zasięgu zaczęła skakać po kanałach i zakłóciła skutecznie radio :( skończyło się kraksą - niby rzeczywiście są kanały ale należy minimalizować ryzyko jak najbardziej.