Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki, trzymajcie kciuki za Mirka za wielką wodą :D

Długo się namyślałem nad tym wyjazdem, ale w końcu sobie powiedziałem raz kozie śmierć i zdecydowałem się wyjechać na Work & Travel do USA. Znalazłem pracę w Vail w Colorado, widoki naprawdę piękne, warto było tu przyjechać choćby dla nich. Chciałem robić relację na żywo, ale podróż była zbyt męcząca.

Moja wyprawa zaczęła się w poniedziałek o 02:00 kiedy to wstałem z łóżka po 2 godzinach snu, następnie szybko na samolot o 06:05 z Katowic do Frankfurtu. We Frankfurcie czekałem 2 godziny na samolot do Houston (A380, wielki sku*wysyn, ale klasa ekonomiczna niewygodna). Po ok. 10h30min doleciałem na miejsce, postałem w kolejce do urzędnika wpuszczającego ludzi do USA, a następnie po 2h wsiadłem na pokład samolotu do Denver. Lot miał trwać 2h30min, ale niestety nad Denver była burza i dolecieliśmy 3h później niż planowano. Następnie uberem z lotniska do miasta i o 23:40 byłem w hostelu Fish kompletnie wykończony 28-godzinną podróżą. Następnie pobudka o 06:00, żeby zdążyć na autobus o 07:00 do Vail. W Vail odwiedziłem 2 biura HR-u mojego pracodawcy, później podpisałem umowę o wynajem mieszkania, szybka wycieczka do Walmart'a po potrzebne rzeczy i tak nastąpił wieczór kolejnego dnia.

Praca trafiła mi się całkiem fajna, pracuję jako pomocnik kelnera w restauracji 4-gwiazdkowego hotelu, wypłata 11$/h brutto, więc jak na pracę na W&T chyba nie jest źle (widziałem dużo ofert za 7-8$/h). Jedyny minus jest taki, że ta restauracja jest otwarta tylko na śniadania od 7 do 11, więc w pracy jestem od 06:30 do 12:30, więc muszę wstawać o 5 rano (mieszkam 17km od miejsca pracy, muszę łapać busa o 05:47).

Z pierwszych spostrzeżeń to Ameryka wydaje się bardzo stereotypowa:
✓ chętnie zagadujący do siebie ludzie
✓ duże samochody
✓ (zbyt) duże opakowania wszystkiego w sklepach
✓ grubi ludzie (chociaż tutaj ich mniej niż np w Denver, czy Houston)

To tyle pierwszych, szybkich spostrzeżeń. Postanowiłem, że co jakiś czas będę dodawał tu wpis ze spostrzeżeniami z pobytu tutaj, może wzorem @Cash1337 nakręcę jakiegoś vloga, zobaczymy :-)

Jakby co to zapraszam do obserwowania: #mmmmmmwusa



#workandtravel #usa #stanyzjednoczone #podrozujzwykopem #podroze
Mmmmmm - Hej Mireczki, trzymajcie kciuki za Mirka za wielką wodą :D 

Długo się nam...

źródło: comment_SpUF06imGH2xnvCzqTx60LR7ECXnHDJw.jpg

Pobierz
  • 7