•  

#fotografia #nikon #ekspert #pytanie
    Hej,

Chciałbym dowiedzieć się waszej opini na temat aparatu Nikon D3300. Jestem początkującym laikiem i chciałem sobie kupić fajny aparat na start. Większe znaczenie ma dla mnie filmowanie niż robienie zdjęć. Czekam na komentarze lub ciekawsze propozycje

Dzięki :)

Pozdrawiam

+: Cronox
    •  

@tomuho: do filmowania słabo. w ogóle filmowanie lustrzankami mija się z celem. mówię tutaj o amatorskim filmowaniu ponieważ autofocus działa bardzo słabo plus jest głośny i będziesz słyszał w filmach jak się ostrzy. tzn pewnie w lepszych obiektywach z silnikami będzie to mniej odczuwalne ale nadal. chyba, że będziesz ostrzył manualnie ale właśnie tutaj się pojawia rozróżnienie miezy amatorskim kręceniem (wakacji itp gdzie manualny focus się nie sprawdzi), a kręceniem jakichś teledysków gdzie masz powtórki, ustawianie modeli.
      miałem d3100 z 18-105 i słyszałem silnik focusa. potem kupilem 35 1.8 i był to świetny zestaw na początek. do filmowania słabo, do początku fotografii polecam bardzo.
      do video to kup jakąś kamerę w tej cenie. no chyba, że masz w planach jakieś ambitniejsze produkcje filmowe to wtedy bierz lustrzankę - kontrola focusa i głębi ostrości wtedy jest wskazana

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Advertisement