Wpis z mikrobloga

Ludzie, jak czytam te żałosne podniety odnośnie serialów typu got, itd, odcinek pisiąty, seria któraśtam... Boże, jak można oglądać taki syf. Przypomina się dynastia, w kamiennym kręgu, niewolnica izaura czy inne tasiemce.
Jakby ktoś z was czytał ambitną literaturę, i ją zrozumiał, w mig pojąłby własne #!$%@?. Po prostu odtwórczy pop-badziew nie ma startu do dobrej powieści, pisanej wyrafinowanym językiem, o wysokim poziomie dialogów, przedstawionych idei czy artystycznego (z prawdziwego zdarzenia) kunsztu.
Żebyście choć mieli porównanie, to inaczej byście pisali. Rozumiem chęć odskoczni, ale aż taka przewaga podniety wykopków śmieciami każe przypuszczać o stosunkowo trwałym #!$%@?.
#ksiazka #literatura #film #sztuka
  • 11
@biliard: Serial fantasy robiony na podstawie książki, w liczbie ok.70 odcinków po 6 latach.

odtwórczy pop-badziew nie ma startu do dobrej powieści, pisanej wyrafinowanym językiem, o wysokim poziomie dialogów, przedstawionych idei czy artystycznego kunsztu

No Klan to, to nie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@biliard: chcę się odchamić, poleć mi proszę parę dobrych powieści, pisanych wyrafinowanym językiem, o wysokim poziomie dialogów, przedstawionych idei czy artystycznego kunsztu.
@biliard: ale mnie #!$%@?ą takie wywody. Jeśli chodzi o literaturę to nie mam mleka pod nosem - czytam zarówno nowości jak i klasykę, ot choćby wspomnianego Dostojewskiego. Znam dzieła egzystencjalistów, postmodernistów - uwielbiam Eco, Calvino, Derridę (w zakresie filozofii), trochę literatury latynoamerykańskiej. Nie jestem też, bynajmniej, ignorantem jeśli chodzi o kino. GOT to dla mnie z jednej strony takie "guilty pleasure", chwila relaksu po powrocie do pracy, z drugiej bystry umysł