Wpis z mikrobloga

Może ktoś z szanownych mirków z #sieci poradziłby co powoduje u mnie problem. Często mam sytuację jak na schemacie, do bramy ping timeout zamiennie z host unreachable z komputera 192.168.1.5

Czasem pomaga reset netgeara, czasem nie. Czasem do tego netgeara ping z laptopa po wifi zwraca 'general failure' czasem nie. Czasem problem zamiast na 192.168.1.5 występuje na raspberry pi podłączonym do tego samego wifi clienta level8. Nie mam już pomysłów :( Dziś np. odpalenie streamu na raspberry pi powoduje na kompie obok host unreachable do routera...

poniżej schemat. Dzięki za ewentualne podpowiedzi.

http://imgur.com/n6fzJXW
  • 4
@kartezjusz6644: niestety nie mam takiej możliwości, różnica piętra w domu jednorodzinnym ale w metrach blisko. Gdyby coś zakłócało wifi to chyba na linii .252 - .253? A urządzenia .169 i .5 są połączone kablem do .252 i .5 ma do .253 host unreachable, a .169 wszystko działa. Potem resetuję .253 - pomaga, lub nie :). Resetuję .252 - pomaga lub nie, teraz pomogło. Kolejny reset jednego lub drugiego rutera i problem
odpalenie streamu na raspberry pi powoduje na kompie obok host unreachable do routera


@vrillion: Może po prostu mała przepustowość wifi + ewentualne zakłócenia. Spróbuj odpalić InSSIDera na .5 i zobacz jaki ma sygnał.
@kartezjusz6644: to akurat wydarzyło się raz, losowe resety routerów i tymczasem wszystko działa, nawet ze streamem jednocześnie. Kolejny reset może to zmienić... Inssidera na .5 nie odpalę bo jest on na kablu do .252. Gdy nie ma aktualnie problemów to zarówno pingi w świat jak i transfer jest w porządku (max tego co oferuje mi netia) z .5