Wpis z mikrobloga

@thof : Wiem, że są firmy które taki produkt oferują, choć mnie to troche dziwi skoro oferowali to dużo wcześniej niż dostępna była bramka na stronie MF ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sam pracuje nad taką aplikacją i nie ukrywam, że troche się męcze ;-) Przebrnąłem przez kompresje, AES i RSA, teraz walcze z InitUpload i podpisem Xades ;d. Co chwile wychodzą poprawki do specyfikacji i struktury z MF,
@Liferov: Ja próbowałem z kolegą z zespołu. Po tygodniu stwierdziliśmy, że jednak skupimy się na ekstrakcji danych i budowaniu XML'a, interfejsów itp, a podpis elektroniczny i wysyłanie plików do MF oddelegujemy na zewnątrz :P
@IlIlIlllIIl: dzięki za radę. robiłeś w winformsach? a do InitUploadSigned jak się łączyłeś? przy użyciu HttpClient czy może HttpWebRequest? bo mi zrywa połączenie z informacją, że nie może odczytać danych, może źle xmla wysyłam...
@Liferov tak, w WinForms. Używałem HttpClient. Jeżeli XML jest błędny to jest odpowiedni komunikat. Spróbuj wysyłać ten przykładowy podany przez ministerstwo. Co ciekawe jest on błędnie podpisany więc jeżeli już dojdziesz do komunikatu, że podpis jest nieprawidłowy to znaczy, że przesłał się dobrze.
@Liferov: łoo chłopie z nieba mi spadasz. Też się męczę z tym podpisem. Co ja potrzebuję na wejścu ? Wydaję mi się, że certyfikat i klucz prywatny. Mam to sobie sam wygenerować, np openssl`em ? Na stronie MF jest klucz i certyfikat. Klucz wykorzystałem do szyfrowania klucza jednorazowego, nie wiem po co jest ten cerftyfikat ....
@NikczemnyPan ten jeden certyfikat jest potrzebny żeby podłączyć się do initupload. Przy próbie podłączenia się do initupload metoda postasxmlasync mam Bad Request 400. Ktoś coś?:)
@IlIlIlllIIl: czy Ty ten podpis robisz, mając na karcie ten certyfikat, czy normalnie plik na dysku. Ponoć w Polsce nie można mieć podpisu kwalifikowanego na innym nośniku niż karta szyfrowa.

Trochę mi to teraz komplikuje cały proces bo muszę z zewnętrznego programu korzystać (Szafir) do podpisu XML.