Wpis z mikrobloga

Nie pojmuję w ogóle tego piania z zachwytu nad #brexit i perspektywą upadku UE, zwłaszcza wśród prawaków i bardziej umiarkowanych wielbicieli tagu #4konserwy

Przecież dla Polski wejście do Unii Europejskiej to było najlepsze, co spotkało nasz kraj od upadku komunizmu. Inwestycje infrastrukturalne, dopłaty dla rolnictwa, dotacje dla przedsiębiorstw, samorządów, brak granic, dostęp do rynku pracy w krajach UE, generalnie skokowy wzrost poziomu dobrobytu oraz znaczenia politycznego Polski w Europie, takie są fakty

Mam gdzieś uchodźców i wasze ujadanie na "butnych euro - lewaków". Dopóki płynie do nas geld szerokim strumieniem, to jak dla mnie mogą sobie nawet lewacko - wegańskie orgie urządzać w europarlamencie. Pozostanie w UE i silna Unia są dla nas bardzo korzystne, każdy kto twierdzi inaczej jest w błędzie

Wy, prawacy szykujący się na #polexit, jesteście durni bo realizacja waszych postulatów doprowadziłaby do marginalizacji roli Polski w Europie, a konsekwencje ekonomiczne takiego kroku byłyby opłakane. Irytującą cechą większości konserw jest przedkładanie ważności kwestii światopoglądowych nad kwestiami związanymi z dobrobytem. Ja mam w dupie, czy przyjmiemy uchodźców, czy będą małżeństwa homoseksualne i inne tego typu gównodebaty a wam #!$%@? wszystko przeszkadza i najlepiej według was, jakbyśmy żyli w katolandzie okopani hasłami narodowymi w izolacji od świata zewnętrznego a spory rozstrzygali kodeksem Hammurabiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ma wzrastać poziom dobrobytu, ludzie mają się bogacić, a do tego członkostwo w UE się znacznie przyczynia, dlatego wasze #!$%@? o #polexit uważam za bełkot

#neuropa #polska #uniaeuropejska #takaprawda #oswiadczenie
kyloe - Nie pojmuję w ogóle tego piania z zachwytu nad #brexit i perspektywą upadku U...

źródło: comment_LnlfBvWq7WxumidFa2Jp74EC5OLuLnZS.jpg

Pobierz
  • 74
Schengen nie ma nic wspólnego z UE (może tylko to, że niektórzy jej członkowie do no niego należą)


od 1997/1999 akurat ma

As more EU member states signed the Schengen Agreement, consensus was reached on absorbing it into the procedures of the EU.The Agreement and its related conventions were incorporated into the mainstream of European Union law by the Amsterdam Treaty in 1997, which came into effect in 1999. A consequence
@kyloe: Tak w obecnym stanie naszej gospodarki wyjście z UE byłoby katastrofą ponieważ znaczna część jest uzależniona od dotacji unijnych. Jest to wina wszystkich rządów po kolei od 2004 którzy nie potrafili wykorzystać tych dotacji do uniezależnienia naszej gospodarki.