Wpis z mikrobloga

#jofielmoduje #peszek ( ͡° ʖ̯ ͡°)
tl;dr


Po wymianie przewodów i klocków udałem się na testy. Hamulce obecnie to poezja. Brzytwa. Tak dobre, że aż chce się hamować i hamować aż do zagotowania ;) Zatrzymałem się by je ochłodzić i usłyszałem ten dzwięk. Znacie go. Odgłos stygnących hamulców czy też wydechu. Metaliczny dzwięk odpryskującej emalii. Tylko tym razem znacznie głośniejszy. Przerażający tak, że dostałem gęsiej skórki. Szybkie sprawdzenie potencjalnego miejsca z którego dobiegł i... No kurrrrw@
Powrót do domu już bez hamulców, szybki sprawdzenie sklepów z częściami... 350£ za body! () To maże ebay - znów porażka bo tylko USA a ja nie chce czekać miesiąc na przesyłkę. I nagle taki przebłysk, ostatnia nadzieja - Honda Fireblade Owners Club. Tonący brzytwy się chwyta - 10 godzin temu jeden z członków wystawił na sprzedaż zacisk. Co prawda złoty, co prawda prawy ale zapytać się można - przez internet w ryj nie da. Jakby miał komplet to kupię i wymienię na złote. Krótka korespondencja sprowadziła się do tego, że nie ma lewego ale...


A ponieważ klubowicze to prawie jak rodzina(nie, nie udzielam się tam - mam was) zgodził się rozdzielić parkę i wysłać specjalną ekspresową przesyłką tylko lewy za 50£ #cebulamotzno - która już następnego dnia dotarła do mnie.
Co prawda tłoczki okazały się być w stanie mnie nie zadawalającym
http://i.imgur.com/UWfGII5.jpg
ale szybki przeszczep z serwisem i zacisk pracuje jak nowy
http://i.imgur.com/LjRxovP.jpg
Gdyby ktoś się pytał - piny dociągane były kluczem dynamometrycznym z zalecaną siłą. Mój mechanik powiedział, że pech - zmęczenie materiału, choć nie powinno się zdażyć. I że jestem debilem. Teraz wiem, że mam dociągać tylko do pierwszego oporu i zabezpieczyć śrubę klejem. Zresztą wkrótce i tak wymiana na specyfikację torową to będą zabezpieczone dodatkowo drutem :D
#motocykle #takbylo #truestory
Jofiel - #jofielmoduje #peszek ( ͡° ʖ̯ ͡°)
tl;dr
SPOILER

Po wymianie przewodów i...

źródło: comment_Ho5ME0H1KxBBlaA94kjgirLXhvrRcyEA.jpg

Pobierz
  • 10