Wpis z mikrobloga

@straggler bo jest cienki jak barszcz
Młody stepinski i nie wiem kto tam jeszcze są jeszcze gorsi ale dobrze rokuja i doświadczenie zdobyte na takim turnieju może być silnym bodźcem w karierze i może dużo pomoc.

Może ale nie musi. Szansa jednak jest.
@stefciobrzucho: Powinni jechać najlepsi w danej chwili, a widzę, że ten sam błąd jest popełniany raz po raz począwszy od Janasa. Ci młodzieżowcy z ekstraklasy zawsze są słabi i do tego bardzo słabi psychicznie nie tylko z powodu wieku, ale i braku doświadczenia w grze z silnymi przeciwnikami. Zresztą Stępiński super doświadczenie zdobędzie skoro nie wystąpi w ani jednym meczu. Mi się wydaje, że PZPN każe brać takich selekcjonerowi, by ich
@straggler Wydaje mi się, że robi grunt dla takich młodzików w przyszłości. Stepinski może stanowić o sile kadry za parę lat gdyby mieli jechać na inne turnieje a już będzie wiedział z czym to się je. Sobiech jakim średniakiem jest takim dalej będzie i nic z niego lepszego się nie wyciągnie.
Myślę, że Nawałka myśli co będzie za X lat i nie patrzy tylko na to co teraz. Według mnie bardzo dobrze.
@straggler Kręgosłup naszej kadry nie będzie grał wiecznie. Gdy Lewandowski będzie powoli bujal się w kierunku emerytury i MLS to Stepinski może juz mieć fajne doświadczenia zbudowane na tym turnieju i innych podobnych przez co może płynnie wejść na jego miejsce. Nie na takim poziomie jak on ale jednak będzie wiedział jak to wygląda. Inaczej tez reaguje się na coś gdy wie się, jak to wygląda.
@stefciobrzucho: To jest myślenie ala Smuda. Kadrę się buduje w 3 miesiące, a nie 2 lata. Polska repra musi być dopoasowana do piłkarz, a nie odwrotnie. Odejdzie Lewandowski, reprezentacja będzie grała inaczej, nie będzie takiego samego następcy. Doświadczenie bez gry będzie bardzo mało warte. Czy rezerwowi z poprzednich turniejów byli kiedykolwiek podstawowymi zawodnikami? Nie, zawsze się inni wybijali.
@straggler Na upartego to można jeszcze Fabiańskiego dorzucić, rezerwowego każdego turnieju od Janasa zaczynając. Czyli wychodzi na to, że rezerwowi dawnych turniejów stanowią 4/11 podstawowego składu Euro 2016.
@stefciobrzucho: Chodziło mi o "talenty" z ekstraklasy, Grosicki i Piszczek odpadają, a Fabiański, jeśli chodzi o psychikę to tamten turniej nie pomógł, talent wielki i nie jest/był podstawowym zawodnikiem, bo był nim Szczęsny. Zostaje Pazdan, przy czym czy były alternatywy na jego pozycję?