Wpis z mikrobloga

Wyszedłem z doła, oszczędziłem pieniądze. Chcę pójść zaocznie na informatykę, niestety, nie jestem asem z matmy/fizyki. Czy macie jakieś rady co do szkoły? Czy technik informatyk ma sens z punktu widzenia przyszłej kariery zawodowej? Czy od razu inżynier? Wiem, że zawsze "zależy" interesują mnie natomiast rady z waszej perspektywy, jakie specjalizacje/kierunki są najbardziej pożądane?
#informatyka #studia
  • 6
@Duort: programista, ale jeżeli w tym siedzisz

grafik - smykałka do sztuki, chyba że chcesz grafikę inżynierską ale tam to już wyższa fizyka i matma

sieciowiec - trudny start, moja dziedzina, żeby godnie zarabiać trzeba w chuuuj mieć wiedzy

web - jeżeli w tym siedziałeś wcześniej, to czemu nie

jeżeli chcesz mieć szybką drogę to web albo programista...

jeżeli ambitnyś to sieci czy grafika
@djmatthaeus: a co z ludźmi od baz danych i obsług biurowych? Zdaje sobie sprawę ze swoich wad, raczej expertem nagle się nie stanę ale słyszałem, że to najłatwiejsza droga do stałej, w miarę płatnej pracy. Mówiono mi, że z doświadczeniem średnią krajową (4k) się zarabia.
@waldeczeq: eee pierdu pierdu, matma się nie przydaje za mocno w IT, jak ktoś nie siedzi w optymalizacjach, jakiś numerycznych duperelach czy przetwarzaniu grafiki to może się obejść bez matmy, a jak będzie mu coś bardzo potrzebne to się tego douczy
@Duort: a technika sobie od razu odpuść, na rynku jest zapotrzebowanie na specjalistów...
@Duort: bazy danych to połączenie sieci(administracji systemami) i programowania, musisz programować (pisać kod) i znać podstawy sieci, administracji systemami (serwerami) - to już zależy od pracy