Wpis z mikrobloga

Mirki ruszamy z nowym tagiem #wyzwaniepython
Na czym to polega? To proste. Raz na dwa tygodnie wybieramy drogą głosowania zadanie i każdy pisze do tego program w #python a potem będziemy oceniać kod innych. Zadania(zwane też projektami) będą na dwoch poziomach. Łatwy i trudny(który będzie rozwinięciem łatwego). Czas na wykonanie kazdego to 14 dni.

Jako że są to początki( Pomysł zrodził się wczoraj ) razem z @GitLog jesteśmy otwarci na propozycje.
Tu macie więcej informacji
To ma być #naukaprogramowania ale bez pisania helloworld.
Dodajcie #wyzwaniepython do obserwowanych.
Ludzi z #programowanie również zapraszamy.
  • 62
@matiit: dzięki za propozycję, na razie to zachowaj. Zaproponujemy je w innym wątku. Tutaj sprawy organizacyjne. Pisaliśmy o tym, że najlepiej byłoby, gdyby zadania zmuszały do wykorzystania popularnych bibliotek pythonowych, np. scrapy, matplotlib, pygame, flask (frameworków), numpy itd.
@gorush: myślę nad tym, by przy zadaniach dorzucić materiały, które pomogą w zrobieniu zadania. Niech wygrywa najefektywniejsze/najładniejszy kod, ale przede wszystkim powinno nam zależeć na tym, by jak najwięcej osób w tym uczestniczyło i kończyło swoje projekty.

@oskar_15: moglibyśmy po każdej edycji robić ankietę z pytaniem, czy zadania były za łatwe, czy za trudne - z czasem poziom się ustabilizuje i wszyscy będą zadowoleni... tak mi się zdaje.

@artikow:
@a__s

Masz pytania, sugestie, uwagi dotyczące Wykopu? Odezwij się! Chętnie Ci pomogę.

hej, Aniu, pytanko mam: czy w przypadku większego zainteresowania, dałoby się zorganizować jakieś wsparcie ze strony Wykopu, np. *wyróżnienie* informacji nt. akcji na stronie głównej (nie wiem, czy trafi tam samo)?

Niesprawiedliwe to w stosunku do innych Mirków i Mirabelek, którzy mają nadzieję na wpis w gorących, ale chcielibyśmy, by jak najwięcej osób na tym skorzystało i takie szturchnięcie w
G.....g - @a__s 
 Masz pytania, sugestie, uwagi dotyczące Wykopu? Odezwij się! Chętni...

źródło: comment_fVfsCgvOqIxUmJe0TF6lQrQc4aA3I1G0.jpg

Pobierz