Wpis z mikrobloga

#przemyslenia #rozkminy #dzieci #symulacja

Natchniony wykopem Hipoteza Symulacji przypomniałem sobie, że w dzieciństwie sądziłem, że tak naprawdę istnieję tylko ja, a reszta ludzi (w tym oczywiście moja rodzina), to sztuczne byty, które nie są świadome tak jak ja. Generalnie uważałem przez dłuższy czas, że żyję w swojego rodzaju symulacji, ale takiej w której "świadomie załadowany" jestem tylko ja, a reszta to puste AI. Aż mną teraz zatrzęsło jak sobie to przypomniałem.

Ktoś miał równie popieprzone rozkminy w dzieciństwie? Podzielcie się, żebym nie czuł się wyobcowany :D
  • 8
@M4lutki: o kurde XD

myslalem ze ja jsstem pionierem tej mysli filozoficznej :/

jezeli oboje tak myslimy to znaczy ze tak nie jest.
ale... moze jestes tak dobra symulacja po to zeby moj swiat sie zmienil? moze.ktos kto steruje moim swiatem chce zmienic moje postrzeganie i dlatego trafilem na jednostke zakladajaca rzekomo to samo bym sie przekonal ze swiat nie kreci sie tylko wokol mnie? ( ͡° ͜ʖ ͡
sądziłem, że tak naprawdę istnieję tylko ja, a reszta ludzi (w tym oczywiście moja rodzina), to sztuczne byty, które nie są świadome tak jak ja


@M4lutki: ło jeny, miałam identyczne rozkminy za dzieciaka xd Jestem ja, a reszta ludzi to tylko takie szkielety z ciałami i kto wie, czy oni w ogóle myślą, czują, czy "są" tak na prawdę tak jak ja ( ͡° ͜ʖ ͡°).

@sorhu: Nie miałem pojęcia, że w dzieciństwie już wyznawałem jakiś pogląd filozoficzny... jak ja nawet tego słowa wypowiedzieć pewnie nie umiałem. Dobrze wiedzieć, że jest na to jakaś nazwa.

jezeli oboje tak myslimy to znaczy ze tak nie jest.

ale... moze jestes tak dobra symulacja po to zeby moj swiat sie zmienil? moze.ktos kto steruje moim swiatem chce zmienic moje postrzeganie i dlatego trafilem na jednostke zakladajaca rzekomo to samo bym
@M4lutki: Brain in in the vat argument. Russell dobrze powiedział, że istnieje taka możliwość, i nie można jej przekonująco zaprzeczyć, ale dużo rozsądniej jest myśleć, że jednak wszystko co nas otacza jest prawdziwe.
Czy jak to mówił Michalkiewicz: "Są tacy, co wierzą, że nic poza nimi nie istnieje. I oni wykładają to nawet na uniwersytetach. KOMU?!" ( ͡° ͜ʖ ͡°)