Wpis z mikrobloga

#freelance #programista15k #zmiana
Jest tu na Mirko chyba trochę freelancerów, więc zarzucę temat jaki mnie ostatnio dręczy, może ktoś doradzi.

Jestem programistą w dużym mieście,11 lat doświadczenia, z porządną robotą (jeszcze nie 15k, ale bliżej niż dalej). Planuję wrócić na stare śmieci, na ścianę wschodnią i tam osiąść.
Pytanie 1: czy warto pakować się we #freelancing ? Czy jednak lepiej trzymać się etatu.
Pytanie 2: jak zacząć? www.freelancer.com i na początku konkurować z Bangladeszem? Może są jakieś lepsze portale? Ogłaszać się jakoś?
Pytanie 3: Czy i jak podejść do szukania pracy za granicą, ale zdalnej. Czy to w ogóle realne?
  • 3
@terion: Upwork i freelancer.com są spoko. Trochę rozmawiałem z doświadczonymi webdev w tym temacie i sam idę zgodnie z wskazówkami od nich pozyskanymi. Musisz zacząć od konstrukcji dobrego portfolio, to podstawa. Konkurowanie z ciapatymi to nie problem, nie bierz się za tanie projekty, a jakieś bardziej wymagające. Większość zagranicznych przedsiębiorców wie, że ciapaki są słabe w developerce.

Proponuję zainteresować się pomocą w modernizacji strony zagranicznym fundacjom albo stowarzyszeniom za darmo. Kwestia