Wpis z mikrobloga

Po prostu rozszerzona matma naprawdę jest trudna.


@-PPP-: Ja nie twierdzę, że rozszerzona matma jest łatwa (bo wbrew obiegowej opinii nie jest). Ale jeżeli ktoś do niej przystępuje, to raczej nie jest słaby z matematyki, tylko czuje się z niej w miarę na siłach. A tu się okazuje, że taki uczeń który ma np. czwórkę z matmy rozwiązał średnio 2 z 16 zadań, przy czym 14 zadań nawet nie potrafił poprawnie
@SzaloneLiczby: to tylko pokazuje poziom w szkołach średnich, w 3 klasie liceum ledwo wyciągnąłem 2 u mojej soreczki, a na rozszerzeniu wpadło 70%. Potem zdziwienie znajomych z innych szkół, że oni to mieli 4 heheheh i im podstawa na 30% nie wpadła. Podobnie jest z uczelniami wyższymi, możesz się #!$%@?ć, #!$%@? umieć i mieć dyplom. Reforma szkolnictwa jest niezbędna.
Ja nie twierdzę, że rozszerzona matma jest łatwa (bo wbrew obiegowej opinii nie jest).


@SzaloneLiczby: Opinii to Ty chyba zasięgasz na Harvardzie :)

Albo wśród Januszy - ekspertów od wszystkiego. Tylko ktoś kto totalnie nie ogarnia tematu powie, że matura rozszerzona z matematyki jest łatwa. Jestem na czwartym roku studiów technicznych i doskonale wiem, że nie jest.

Ale jeżeli ktoś do niej przystępuje, to raczej nie jest słaby z matematyki
@-PPP-: Opinie brałem z Wykopu, nie z Harvardu ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ale dobrze, że zgadzamy się co do tego, że matura rozszerzona nie jest łatwa :)

A skąd ten wniosek, że do matury rozszerzonej przystępują lepsi? Po prostu zakładam, że nikt sobie nie robi jaj i jak ledwo wyciąga 2 z matmy to nie idzie na rozszerzenie, tylko boi się jak napisze podstawę. Owszem, może jakiś
@Aztek2201: Mam nadzieję, że nie będzie miał łatwiejszej i albo poziom z tego roku się utrzyma albo bedzie nawet trudniej. Może trochę 15letnich czerepów(albo ich rodziców, nie wiem kto 'ambitniejszy') zastanowi się 2x przed pójściem do ogólniaka czy technikum i pojdą do zawodówek. Żeby nie było, nie mam nic do zawodówek, sam bym chętnie chyba cofnął czas i tak wybrał zamiast LO.
@Aztek2201: Nie będziecie mieć łatwiejszej, bo w porównaniu do poprzednich lat i próbnych z różnych wydawnictw ta była banalna. Tym bardziej, ze technika pisały pierwszy raz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mieszkaniecPolski: Tak dokładnie. Wystarczy porównać wyniki liceum-liceum z lat 2015 vs 2016. Są prawie takie same. Technika zaniżyły bo im kazali zdawać rozszerzenie więc większość brała matematykę lub angielski.. ot co, dlatego niska średnia dla całego kraju.
@-PPP-: zgodzę się. zawsze 4-5 z matmy, jeździłem na jakieś konkursy matematyczne #!$%@? muje a z mat rozsz tylko 60% miałem. to było dawno temu ale niektóre zadania to naprawdę jak na konkursach mat.