Wpis z mikrobloga

Dla wielu nie jest zapewne tajemnica że mieszkałem w województwie które znajdowało się w obrębie działań band UPA (innego określenia u nas się nie używa). Dlatego że tak powiem z Ukraińcami nie wczoraj ma do czynienia. W brew pozorom nie jestem anty-ukrainski ale jestem sympatykiem Ukraińców i gadki o UPA dla mnie nie nowina. Teraz do sedna….
PiS popełnił wielki błąd co będzie kosztować go utratę władzy ponieważ wschodnie województwa już na nich nie zagłosują. Nawet jak by ksiądz proboszcz codziennie gadał z ambony żeby na PiS glosować a z 500+ zrobiło się 1000+. Ludzie przechodzą na druga stronę i widza od lat co tam się dzieje a władza ich napomnienia ignoruje. To ludzie władzy pokażą gdzie jak to się kończy. Wielu ludzi czuje się zagrożonych nacjonalizm ukraińskim i rzygać im się chce widząc pomniki Bandery. Wiedząc jak obecnie słaba jest Ukraina i jest teraz szansa na pozytywne załatwienie dla nas spraw związanych z ludobójstwem cofamy się dla korzyści bo ponoć Ukraina ma nas obronić przed Rosja. Ludzie maja szczerze dość ignorowania ich przez PiS i obrażania ich przez banderowców. To się musi źle skończyć. PiS nie utrzyma się u władzy właśnie dlatego, ze paktował przeciwko ludziom z banderowcami, a nasi dziadkowie z nimi walczyli.
Nie jestem optymista, upadłe państwo ukraińskie dopieszczone przez PiS może nas za bardzo urosnąć i przypomnieć sobie co banderyzm mówił o Polce i Polakach. Rwanie włosów nad głupota PiS nie ma sensu, trzeba się szykować na konsekwencje głupoty PiS.
#ukraina #bandera
  • 31
@szczebrzeszyn09: i bardzo dobrze że PiS zostanie odsunięty od władzy. Śmieszy mnie ich zachowanie, a szczególnie zachowanie prezesa partii. Pozostaje w cieniu i uchyla się od przyszłej odpowiedzialności. Widac też zmęczenie pani Kopacz, która nie wiedziała w co się wplątała
@marianbaczal: PiS zignorował ludzi którzy mu zawierzyli. PiS okazał się własnym wrogiem... KOD mu nie potrzebny aby sie wykończyć. Ponieważ KOD jest tak samo zakuty w sprawach banderowskich, to już ludziom na wschód od Wisły skrajna prawica zostaje. Kazdy kto będzie głosił konsekwentnie antybanderyzm to wygra na wschodzie jak nic.
@szczebrzeszyn09: Sądzę że żyjesz w jakiejś iluzji, że dla ludzi liczą się bardziej piękne ideały, niż realny byt. Btw, za tydzień w senacie:

Pierwsze czytanie projektu uchwały w sprawie oddania hołdu ofiarom ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich na obywatelach II Rzeczypospolitej w latach 1939–1945.
Sądzę że żyjesz w jakiejś iluzji, że dla ludzi liczą się bardziej piękne ideały, niż realny byt


@thismortalcoin: Jeżeli pozwoli sie banderyzmowi na Ukrainie istnieć to z bytu nie wiele zostanie. Uchwały a nie ustawy i nie w Senacie ale w Sejmie...pisanej do spółki z Szuchewiczem dostosowanej do banderowskich norm :)
Uważam ze sprawa obecnie została przegrana. Większość Sejmowa okazała się krótkowzroczna i bardzo naiwna. Faktycznie poparto banderowskie widzenie świata. Skutkiem tego idiotycznego działania będzie wzrost nastrojów banderowskich na Ukrainie oraz w Polsce bo przecież mona. Ukraińska diaspora poparła ostatnio ustanowienia święta w rocznice powołania rządu Stecki we Lwowie – 1941, następnego dnia dokonano pogromu ludności żydowskiej Lwowa z inicjatywy OUN.
Przyzwolenie przez polski rząd na szerzenie się banderyzmu jest poważnym zagrożeniem bezpieczeństwa
@Andreth: Taaa, najlepiej Ukrainy czy tam banderowcow nie drażnić. Tak samo świat myślał o Rosji i Putinie. I proszę zajął sobie Krym. Na pewnie rzeczy nie mamy wpływu, a bierność może pogorszyć tylko nasza sytuacje.
Co do przeszłości to teraz to właśnie Ukraińcy ja dokonują a nie Polacy. Przeżywają teraz rozkwit swojego nacjonalizmu wiec wracają do historii. A że ta historia nie jest dla nas łaskawa.