Wpis z mikrobloga

@bazingaxl: C + C++, GCC, Notepad++. Obsługa RCC i GPIO są zrobione na bibliotekach HAL jeszcze, ale się je kiedyś usunie.

Do grafiki użyte to https://github.com/marekburiak/ILI9341_due/, wydawało się sensowne, przede wszystkim z uwagi na ładne łuki i całkiem czytelne API. Pozbywanie się zależności od arduino mi cały dzień zajęło, ale działa, z tym, że na razie bez obsługi DMA.

(Układ pomiarowy jest zrobiony na avr, na stm32 chodzi komunikacja sieciowa, wyświetlacz...
@b0lec: Jakby jeszcze dało się ten wyświetlacz szybko odświeżać... ale osobiście mam wrażenie, że żeby dobrze wyglądało to jeszcze parę zmian się przyda. :D
@Tymian: Ja bym je zrobił i chałupniczo, żelazkiem, gdyby nie to, że ten stm potrzebuje ścieżek 0,2mm... ale one sa strasznie upierdliwe w robieniu i lutowaniu bez soldermaski. O tym, że domowo metalizacji nie ma jak zrobić. ;)
@Kaworu: Na metalizację jest sposób. Takie tulejki metalowe 0.7mm i praska. Kiedyś spróbuję to ogarnąć.

Aż 0.2mm ścieżka? To mi wygląda na LQFP z 0.5mm pin pitchem. Ostatnio trawiłem pod LQFP48 0.5mm
(właśnie pod ST). Pady zrobiłem 0.28mm, ścieżki odchodzące od padów 0.26mm. Metoda fototransferu, pozytywowy. Zacnie wyszlo bez zwarć.
@Tymian: Tylko jeszcze pytanie na ile ten sposób jest w 100% skuteczny, szukanie potem błędów myślę, że może być upierdliwe. Bo jak mam je robić ręcznie to raczej sobie po prostu przelotki drutem zalutowane po obu stronach robiłem.

To jest LQFP z 0,5mm pitch. Ale "board house" ma wymagania minimalnych odstępów ścieżek 0,2mm, więc w zasadzie ścieżki są tam 0,25mm. Tylko dalej, lutowanie z maską/bez to jak dla mnie niebo a
@Kaworu: Jakoś bez maski się nauczyłem, ale niedługo zamawiam laminator i taką magiczną folię do soldermaski, zobaczymy co wyjdzie (lampę UV już mam - personalne solarium za 50zł)

Co do zwarć, to nauczyłem się już jakie odległości muszę trzymać żeby nie było baboli i od 3 płytek nie miałem przygód :)

Spoko cena. Przy ilu płytkach tak wychodzi?