Wpis z mikrobloga

Mam kilka pytań przede wszystkim do osób bawiących się Reactem i Reduxem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Co brać pod uwagę decydując o tym, czy coś powinno być w reduxowym storze, czy po prostu jako state w komponencie?

2. Jak Waszym zdaniem powinna wyglądać struktura reducera/ów, dla którego/ych mielibyśmy akcje typu: wyświetl listę produktów, zlicz liczbę produktów, wyświetl produkt, dodaj/edytuj/usuń produkt?

Obecnie mam coś w stylu:

productsReducer = {
isFetching: false,
productsPerPage: 15,
amountProducts: null,
item: {},
items: []
}

Nie jestem pewien przede wszystkim sensowności tego pojedynczego produktu (item).

Teoretycznie wyświetlając jeden element mógłbym pobierać jego dane z tabeli items, ale przy pojedynczym produkcie wyświetlam dużo więcej informacji (ze względu na relacje 1:n w bazie) niż w ich liście (oczywiście mogę przechowywać to wszystko również w liście, ale nie wiem, co byłoby lepszym rozwiązaniem?).

A może pojedynczy produkt powinien być w ogóle w osobnym reducerze?

#webdev #react
  • 2
1. Co brać pod uwagę decydując o tym, czy coś powinno być w reduxowym storze, czy po prostu jako state w komponencie?


@oMatej: Tl;dr: stan aplikacji w storze, stan komponentu w komponencie. Mam nadzieję, że pomogłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)