Wpis z mikrobloga

Mirki, pomóżcie. Moja siostra twierdzi, że to, że Ronaldo płacze, bo nie może grać w finale, wcale nie świadczy o tym, że zależy mu bardziej niż innym. Że inni potrafią tłumić swoje emocje albo inaczej przeżywają takie momenty, a że on jest po prostu bardzo emocjonalny. Jak dla mnie, to że jest do tego przywiązany emocjonalnie i w taki sposób to okazuje, to świadczy o tym, że zależy mu bardziej.

Od razu mówię, że to nie znaczy, że innym nie zależy. Zależy, nawet bardzo. Ale wg mnie - jemu zależy najbardziej.

#ankieta #pytanie #pilkanozna #cristianoronaldo

Czy płacz Ronaldo świadczy o jego większym zaangażowaniu?

  • Tak 50.7% (787)
  • Nie 36.9% (573)
  • Sprawdzam 12.4% (192)

Oddanych głosów: 1552

m.....3 - Mirki, pomóżcie. Moja siostra twierdzi, że to, że Ronaldo płacze, bo nie mo...
  • 7
@cogito_x: to znaczy, że zaangażowanie każdego stoi na identycznym poziomie? oczywiście nie można odpowiedzieć na to pytanie ze 100% pewnością, ale czy przeżywanie czegoś bardziej nie jest równoznaczne z tym, że coś jest dla kogoś ważniejsze? czym są w takim razie emocje jeśli nie wyrazem zaangażowania w coś?
@misiek203: Możesz mieć rację, ale oprócz przypadków gdy piłkarz chodzi po murawie i mu się nie chce (bodajże jeden z piłkarzy ManCity w półfinale LM z Realem tak robił) to w takim meczu zaangażowanie jest praktycznie niemierzalne. Każdy chce wygrać, każdy gra na ile umiejętności i siły pozwalają. Ronaldo jest zaangażowany ale płacz to wynik tego, troski o drużynę (po części pewnie też o to, że nie może pokazać swojej klasy
@misiek203: Myślę, że dyskutowanie na temat skali emocji jest kompletnie bezproduktywne i nie da się porównać ze sobą emocji dwóch osób. Jedno jest pewne - CR7 przeżywał to dostatecznie mocno, żeby pojawiły się u niego takie a nie inne emocje. Czy inny z piłkarzy zareagowałby równie silnie, to tego nie wiemy, bo nikt oprócz niego nie był w takiej sytuacji - grać finał być może ostatniego dużego turnieju, będąc najważniejszym zawodnikiem