Wpis z mikrobloga

@gentelman: patrzysz na pic i wszystko jasne, każda ścieżka ma swój kolor. IpBike rysuje dokładnie.

Teraz spojrzałem jeszcze na zużycie baterii i tu też wygrywa IpBike, zeżarł prawie połowę mniej niż Endomondo.
@MrSzatanek: To jest zapis zrobiony w tym samym czasie z trzech aplikacji, nie ma znaczenie sprzęt i konfiguracja, bo system w tej samej chwili odda każdej aplikacji taką samą pozycję. Różnica wynika z tego jak często dana aplikacja próbkuje i zapisuje pozycję.
@michnic: Wiem, wiem, po prostu ciekaw jestem. Zauważyłem, że IPbike korzysta z zewnętrznych źródeł więc ciekaw byłem, czy korzystałeś z czegoś. IMHO nawet głupia strava zapisuje dość gęsto, co około 1s tak samo locus
@metaxy: Może i tak, ale jak jeździłem ze stravą, wyniki były bardziej zbliżone do licznikowych. Tak samo nie było takich psikusów wysokościowych jak na endo. Locusa muszę jeszcze ogarnąć bo faktycznie przy próbkowaniu co 1s zdarzają się bugi. Jednak przewagę ma jedną konkretną - mapy.
Gps jest zbyt niedokładny żeby mu ślepo wierzyć. Już bardziej wiarygodne są wyniki z takiego endo, przez te właśnie rzadsze zapisywanie punktów. Zmierz sobie, nie wiem - licznikiem, na mapie pilnując dokładnie trasy to zobaczysz sam. Tak czy inaczej jakakolwiek aplikacja na telefon będzie obarczona błędem.