•  

Mirki pomóżcie mi ogarnąć prawidłowe zachowanie w mieście bo wyszło żem chyba #patologiazewsi

Musiałem wyrwać się z mojej wsi spokojnej do miasta do prywatnego gabinetu lekarskiego w nowo wybudowanym osiedlu.
    Znalazłem miejsce parkingowe, zaparkowałem udałem się do lekarza.
    Po godzinie wracam i karteczka za szybą, kulturalnie napisane że proszę nie parkować, miejsce prywatne.

O co chodzi? Gdzie popełniłem błąd?

#kiciochpyta

+: Cronox
    •  

@tomek4: Parking tylko dla mieszkańców osiedla

•  

@fryne_ Ale to jakiś znak by chyba był, czy napis. Koperta? Nr rejestracyjny wypisany?

Czy w domyśle jest tak że na osiedlu wszystkie miejsca są "prywatne"?
      Pytam serio, nie znam wielkomiejskich zwyczajów.

Tylko co wtedy z parterem usługowym, bo przy nim stanąłem?

•  

@fryne_: Ciężko powiedzieć, jak nie widzę miejsca. Normalnie jest tabliczka, że parking tylko dla mieszkańców osiedla XYZ i oficjalnie nie wolno parkować. Możliwe, że są 2, 3 miejsca "usługowe", na których na chwilę można parkować. Ale w ciemno to ciężko mi zgadywać.

•  

@fryne_ to się jeszcze dopytam...

Czy może być tak, że te miejsca (jak wskazuje brak oznaczeń) są ogólnodostępne dla klientów, gości właścicieli mieszkań itd. ale z uwagi na brak innych bezpłatnych miejsc parkingowych zostały "sprywatyzowane" przez lokatorów?

Coś jak tu, tylko tu przynajmniej widać, że miejsce sprywatyzowane.

źródło: wtkplay.pl

•  

@tomek4: Zdjęcie to chyba pokazuje, że na jakąś dostawę sklep czeka. Robią tak czasami, żeby nikt nie zajął miejsca ciężarówki z dostawą.
      Czy mogą? Jak widać mogą. ;) A czy to zgodne z prawem to już ktoś inny by się musiał wypowiedzieć...

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Advertisement