Wpis z mikrobloga

@owcaa: Malowałem ostatnio kuchnię Beckersem lateksowym i byłem bardzo zdziwiony, że przy odrywaniu taśm malarskich farba schodziła płatami ze ściany. Miałem wrażenie, że można by całą farbę bez śladu zerwać jako taką elestyczną folię. Podłoże było zagruntowane, więc nie wiem czemu tak się stało. Poza tym mimo, że kolor intensywny (granatowy) trzeba było malować na 2 a miejscami nawet 3 razy. Nie polecam, Po tej ścianie szybko wróciłem do magnata.
@yamaykee: a zrywałeś taśmę od razu po malowaniu czy później? i długo czekałeś po gruntowaniu?
ja właśnie coś takiego słyszałam, że z magnatem się potrafi stać ;p
@yamaykee domyślam się że gładź kiepska albo grunt. Beckers to dobra farba.

@owcaa magnat jest świetny ale drogi. Pojedź do centrum Dekoral i tam sobie kup farbę. Dobry stosunek ceny do jakości. Tylko na wstępie o 30% rabatu krzycz. Serio.
@aikonek: ja myślę nad duluxem easycare łazienki i kuchnie, właśnie do łazienki, bo podobno ma jakiś środek przeciwko pleśni i grzybom, ale ile w tym prawdy, to nie wiem. niestety jest droższa od duluxa colours of the world
@owcaa: Taśmę zrywałem jakoś dobę po pierwszym malowaniu. Gruntowałem kilka dni wcześniej.
Kolega wiercił otwór w ścianie pomalowanej beckersem to mu się zwinęła farba z okolicy dziury :)
Co do magnata to resztę domu nim malowałem i jestem bardzo zadowolony - jest bardzo twardy i przy poprawkach musiałem się nieźle napocić, żeby zeszlifować go ze ściany. No i nie bez znaczenia jest, że polecają go najlepsi kucharze w kraju ( ͡
@yamaykee: to chyba też zależy jaką taśmę, ale raczej odrywać zaraz po pomalowaniu, tak mi się wydaje.. wiem, że są taśmy które można po wyschnięciu oderwać, ale to są jakieś specjalne taśmy..
@owcaa: Widziałem, że trzeba będzie przemalować jeszcze raz i dlatego czekałem z zerwaniem taśmy. Zresztą inne farby się po takim czasie po prostu kruszyły przy odrywanym pasku, nie spodziewałem się, że ta zejdzie jak tapeta :) Pozostałe paski najpierw podciąłem nożykiem i dalej już było ok.