Wpis z mikrobloga

Audiomirki doradźcie mi proszę jakie kolumny podłogowe kupić pod Denona ARC x1200w do spotify / filmów / grania? Chciałbym na początek kupić stereo i uzupełnić je o posiadane satelity. Na olx są używki Tonsile siesta oraz Wharfedale crystal II 40 - które z nich będą lepsze? A może coś innego?

#audio #audioboners
  • 14
@yamaykee: zapomnij o Tonsilu, to przede wszystkim ;) Wharfedale będzie lepsze, ale zupełnie bez szału, bo w takim zestawieniu ciężko nie być lepszym ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ile chcesz na to przeznaczyć kasy? Jaki metraż pomieszczenia? Jakiej muzyki najczęściej słuchasz?
@yamaykee: z tym białym to może być problem przy tych cenach :) co prawda nie byłoby problemu coś znaleźć - vide Tonsil Siesta - tylko dla tego wyznacznika później męczyć się przy słabym dźwięku kilka lat - serio słaba sprawa ;) Za 1500 zł możesz kupić Heco Victa Prime 702 - będziesz bardzo pozytywnie zaskoczony - coś powiedzieć na ten temat może np. @PSYCHEDELIC: jeśli byłaby na tyle miła (
@AudioPlaza_pl: Z metrażem to skomplikowane. Część pokoju gdzie mają stać głośniki (strefa rozrywkowa) ma jakieś 12m2, później pokój się "otwiera" u góry (antresola) na powierzchni kolejnych 12m2 i rozszerza z boku na mały hall (z 10m). Muzyka elektroniczna i rock.
@yamaykee: może poszukaj canton gle 470. Nie sprawdzałem jak z ampli, ale z denonem pm720 gra przyjemnie
Edit
Jak białe, to może zenosry 3, z tym ze to podstawka. Mam niecałe 30m i spokojnie dają rade u mnie.
@yamaykee: no to spokojnie Victa 702 da radę. Ten Canton wspomniany wyżej, ma trochę specyficzną, przynajmniej dla mnie - męczącą górę. Przy rocku mogą być nawet krzykliwe.
To moja opinia, aczkolwiek zarówno Cantony jak i Wharfedale (i cała masa innych marek) mamy w ofercie, więc nie piszę tego intencjonalnie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Koda - masz rację, chińszczyzna. Na tej samej zasadzie odrzuciłbym Jamo i Magnaty (choć
@yamaykee: No tak, ja mam Heco Victa Prime 702 i szczerze polecam. To moje pierwsze kolumny i jestem baaardzo pozytywnie zaskoczona jakością. Zaznaczam, że nie mam osłuchanych milionów modeli kolumn - możliwe, że jakiś audiofil z wieloletnim doświadczeniem by się zwymiotował gdyby je usłyszał, ale mi się podobają.

Szukałam kolumn z dobrym basem i, serio, te kolumny, jeszcze po podkręceniu basu grają tak, jakby przy nich stał jakiś subwoofer. Dosłownie dywan
@yamaykee: zensory maja to do siebie, ze dają dużo dołu, wiele ludzi to lubi, bo bas jest dla nich wyznacznikiem jakości. Słuchałem denona 2200 z zensorami 7 i nie mam im nic do zarzucenia, fajny set. 5 są po prostu trochę mniejsze, ale i tak ogarną Twoj metraż.
Edit
Za 2k to opłacają sie zależnie od stanu, bo nowe kupisz za 1100-1200 sztuka.
zensory maja to do siebie, ze dają dużo dołu,


@Abovd: tutaj raczej zaszła pomyłka, bo właśnie na odwrót - dół jest ich największą bolączką :)

@yamaykee: Zensory ogólnie są bardzo ok, ale 5 - na ten metraż i na muzykę elektroniczną (słaby bass) - mogą się nie sprawdzić.
@yamaykee: tak, 701 to jest ich starsza wersja i w 702 względem niej dużo poprawiono. pomijam już fakt, że raczej już nie są do dostania - a jeśli gdzieś są, to trochę jednak niepokojący objaw szczerze mówiąc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do 702 czy nawet czegokolwiek - zapraszam na PW, dla mirków staramy się robić bardzo dobre rabaty, więc na pewno nie stracisz na tym (