Wpis z mikrobloga

Cześć mireczki, wrzucam dziś kolejny efekt mojej zabawy w #leatherworking. Znowu motyw z #wiedzmin, tym razem w pełnej krasie ;)
Wcześniej nic nie pisałem o materiałach i technice więc traz może trochę przybliżę proces produkcji takiego portfela wszystkim zainteresowanym.
Skóra którą użyłem to krupon bydlęcy 2mm na zewnętrzną stronę portfela oraz 1mm do wnętrza. Zacząłem od wycięcia wszystkich elementów. Jednym z dłuższych procesów to wycinanie i wytłaczanie wzoru na portfelu za pomocą zestawu specjalnych narzędzi (Jeśli znajdą się zainteresowani, to mogę wrzucić w weekend post jakie narzędzia są niezbędne do rozpoczęcia zabawy z kaletnictwem). W zależności od poziomu skomplikowania wzoru ta czynność może trwać od jednej do kilku godzin(mi zajęło 2-3 godzin, ale myślę że w miarę jak nabiorę doświadczenia będzie to przebiegało sprawniej).
Po wykonaniu wzoru przychodzi czas na wycięcie rowków pod szew oraz malowanie i nasączanie skóry olejem roślinnym oraz różnymi kondycjonerami w celu zapewnienia jej odpowiedniego wyglądu. Olej roślinny delikatnie ściemnia skórę i zapewnia jej ochronę przed wilgocią.
W moim przypadku najdłuższa czynność podczas tworzenia portfela to szycie. Za pomocą odpowiednich narzędzi zaznaczam gdzie mają znaleźć się dziurki pod szew, kleję odpowiednie kawałki ze sobą za pomocą kleju kontaktowego, robię dziurki szydłem i zapuszczam jakiś długi film(szycie to kilka godzin roboty ) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kiedy portfel jest już w jednym kawałku należy obciąć nierówne krawędzie oraz odpowiednio je zabezpieczyć przed wilgocią uszkodzeniami oraz obszarpaniami.
I to w bardzo dużym uproszczeniu i skrócie tyle ;) Jeśli są jakieś pytania to zapraszam.

#goomchucktworzy #majsterkowanie #diy #portfel
  • 1