Wpis z mikrobloga

wszystkie cukry (monosacharydy) to węglowodany, ale nie wszystkie węglowodany to cukry (monosacharydy)

Jako że @rotero ma mnie na #czarnolisto przekażcie mu, że się myli i każdy węglowodan jest cukrem. To są synonimy.

Cukry to nie tylko monosacharydy, monosacharydy są cukrami prostymi (węglowodanami prostymi). Do cukrów również należy np. skrobia (składnik mąki) czy celuloza - główny budulec roślin.
http://www.wykop.pl/wpis/18672771/#comment-66031345
  • 5
@flager: @Bialy_Mis: dzięki. Pisałem o tradycyjnym użyciu słowa cukier, które pojawia się na tej stronie.

Są tam nieprawdziwe zdania typu "Żeby nasze ciało i mózg dobrze pracowały, potrzebujemy minimum 130 g cukru na dobę" zamiast (jeżeli już) "Żeby nasze ciało i mózg dobrze pracowały, potrzebujemy minimum 130 g cukrów na dobę"
@rotero: Na tym się nie znam więc się w tym temacie nie wypowiadam. Sprostowałem jedynie nieścisłość, którą podałeś, bo twój komentarz sugeruje, że cukry=monosacharydy oraz, że cukry są podgrupą węglowodanów. Co nie jest do końca prawdą, bo cukry proste = monosacharydy, a cukry = węglowodany(sacharydy)