Wpis z mikrobloga

zrobiłam pierwszy raz w życiu placki z cukinii. przepis podam poniżej. są one z dodatkiem sosu czosnkowego i natki pietruszki. przepisu na sos nie podam, bo nie będę ukrywać, że nie ja go robiłam :) zostało mi trochę z wczoraj z zamówienia z dostawą, więc postanowiłam go wykorzystać do tych placków zamiast otwierać nowy jogurt i pasuje idealnie.

przepis (na taką porcję, którą widać, czyli 4 średniej wielkości placuszki):
pół startej na grubych oczkach cukinii (ja użyłam żółtej)
jedno jajko (chociaż tutaj bym proponowała właściwie nawet mniej albo samo białko lub też więcej mąki)
pół małej cebuli (lub więcej, jeśli ktoś lubi)
3 łyżki mąki
sól, pieprz
oregano

całość wymieszać ze sobą i usmażyć, ja smażyłam na oleju kokosowym. wyszły puszyste w środku, więc jeśli ktoś chce bardziej chrupiące, to polecam dać proporcjonalnie więcej cukinii.

#gotujzwykopem #wegetarianizm
Pobierz SScherzo - zrobiłam pierwszy raz w życiu placki z cukinii. przepis podam poniżej. są ...
źródło: comment_IXFjXEe4IEZLZonTRRpsYIKoxw19PHlV.jpg
  • 13
@jarema87: może powinnam była dłużej potrzymać, ale nie chciałam przypalić, więc już zdjęłam. następnym razem zrobię trochę inaczej i dam mniej jajka, bo ono trochę rozpulchniło to wszystko. albo w ogóle bez jajka w sumie, bo sama cukinia jest mokra i powinna się ładnie połączyć z samą mąką.