Wpis z mikrobloga

Miretrzky, w czym zrobilibyście coś takiego? After Effects czy trochę przerost formy?

Ogólnie rzecz biorąc chodzi mi o opracowywanie krótkich prezentacji w formie GIFów aby wpisywać się w autoplay postów/kampanii na FB.

Napisy końcowe:
#socialmedia | #aftereffects | #animacja | #grafika | #grafikakomputerowa | #design | #gif | #wino też niech będzie bo #ladnerzeczy | #reklamakreatywna bo to prawda :)
Saeglopur - Miretrzky, w czym zrobilibyście coś takiego? After Effects czy trochę prz...

źródło: comment_npxVV2cu1RkWbAc4YLWXRC8b6CADh2nF.gif

Pobierz
  • 8
zasady animacji są wspólne dla obu programów, korzystają z podobnych funkcji. Nie powiedział bym, że after to "przerost treści", ja bym wybrał właśnie jego.
@wblake: wszystko zależy i tak od stopnia znajomości danego programu, i nie zgodzę się, pewnych rzeczy nie zrobimy w Afterze, a da się to zrobić tylko we Flashu, albo na okrętkę najpierw na bitmapach w Szopie a potem do Afera.
@Saeglopur: imo AE do tego. Jasne że da się to zrobić we flashu, ale jak dla mnie after jest łatwiejszy w obsłudze od flasha, taką animację zrobił bym w nim bez problemu.
Dobrze że @Izeer zawołał bo nie zauważyłbym jaka dyskusja tu powstała :D

@kdraug: @wblake: Z jeszcze Macromedia a nie Adobe Flash korzystałem bez kitu w podstawówce i gimnazjum - podobał mi się niesamowicie! After Effects jednak znam z ostatnich lat ale głównie z robienia czołówek do wideo i różnych takich efektów. Pokombinuję! Z tego wynika że praktycznie są właśnie te 2 opcje! :)
@Saeglopur: true. Zależy w jakim stopniu znasz jaki program, ja sam wolę AF, ale już mój kumpel woli AE. Kwestia predyspozycji i metody jaką się robi daną animacje i czy będą skrypty ( ͡° ͜ʖ ͡°)