•  

Ale mam stresa...

Jadę dzisiaj obejrzeć mój pierwszy samochód w życiu. Ręce trzęsą mi się już na samą myśl bo jednak to 17.000zł wydatku, które przez jakiś czas zbierałem, wymarzony samochód jak na moje możliwości finansowe, dużo czytania, pytań, jeżdżenia po mechanikach i szukania opinii.

Uśmiechnęło się szczęście do mnie bo znalazłem na sprzedaż wymarzonego Opla Vectre C GTS 1.8 2004 z bardzo dużą historią, od prywatnej osoby, która auto ma 7 lat, z corocznym serwisem w ASO od przeszło 8 lat, jeszcze dość świeżym rozrządem, nabitą klimą, kompletem opon, usprawnionym audio, przeszło 1000 zdjęć, faktury, papiery i zdjęcia z każdej robionej rzeczy. Wszystko wydaje się na 100% gotowe ale wiadomo, że trzeba dzisiaj to dokładnie sprawdzić.

Z jednej strony boję się jak nie wiem ale z drugiej chciałbym już mieć auto przed domem. Dobrze, że jadę z ogarniętymi osobami bo ja jestem za bardzo napalony na to wszystko.

Uprzedzając pytania - dziennie robię 6-7km więc diesel czy jakieś turbo nie wchodziło w grę, 1.8 w zupełności mi wystarczy po 4 letniej jeździe 0.9 w Seicento a mocy dużej nie potrzebuję.

Trzymajcie kciuki by wszystko było OK i żebym nie kupił jakiegoś truchła. :D

#motoryzacja #samochody #tylewygrac #tylewygracczytyleprzegrac #opel #vectra

•  

@Vojak: będziesz zadowolony

+: S.........X
    •  

@Vojak koledzy to ważna rzecz . Im ich więcej tym więcej wad przy zakupie można znaleźć :p a samemu to się ma klapki na oczach .

+: S.........X, Chillmos +2 innych
    •  

@VoXu: ja się nie znam na samochodach na tyle by być pewnym zakupu. Jadę z kuzynem dziewczyny, który właśnie buduje warsztat mechaniczny i przyszłym teściem, który ma chłodną głowę do wszystkiego więc powinno być OK.

@gravelet: mam nadzieję.

•  

@Vojak sprawdź wszystkie śruby na blotnikach, drzwiach, masce. Teraz nie maluje sie elementów tylko wymienia. Nawet jeśli było coś robione to nie przekreslaj samochodu.

•  

Teraz nie maluje sie elementów tylko wymienia.

@Tabassco: he?

•  

@Vojak: to nie troche drogo? Ja kupilem Carisme 1.8 GDI 2004 niecałe 130 tys. przebiegu, w bardzo dobrym stanie za niecałe 6 tys. Co jest warte tych pozostałych 11 tys.?

źródło: 20160416_122632.jpg

•  

@kubaokulicz: nie wiem, nie podoba mi się ten samochód więc nie brałbym go pod uwagę. Z tańszych brałem pod uwagę Seata Toledo ale udało się trochę dozbierać i wybrać ładniejszą i lepiej wyposażoną według mnie Vectrę.

•  

@kubaokulicz: Ta Mitsubishi to generacyjni jak Vectra B, a @Vojak: celuje w Vectrę C. Po drugie ten Twój GDI to kontrowersyjny silnik, dużo pali, nie da się zgazować. A ten 1.8 to absolutnie najlepszy silnik Opla, mało pali (nawet 5,3L/100 km w trasie przy normalnej jeździe) i gaz też lubi.

•  

@kubaokulicz: a ja głupi chce dać 20.000zł za samochód z 2001 roku ;/

pokaż spoiler XDDDDDDDDDDDDDD

+: mikii77
    •  

@malinowydzem: to był sarkazm, według @kubaokulicz nie ma różnicy między wypasioną s klasą z 2003 roku z grzaniem i masażem foteli a mitsubishi carismą z 2004 roku która ma niefajny silnik i z wyposażenia pewnie elektryczne szyby

+: mikii77, i....n
    •  

@mikii77: to był przykład, ja będę zmieniać tak za pół roku moje E39 na kolejne, z 3.0 :)

•  

@Vojak: Za niedługo kupie prawdopodobnie signum szukam 2.0t ale jest ich mało powiedz czy na tym 1.8 jeździ w miarę żwawo

•  

@damian_co_dalej: @Login_login: nie wiedzialem ze Vectra to S klasa, jak ma masaż w fotelach to ok, ja nie potrzebuje. Oprocz elektryczbych szyb mam jeszcze podgrzewane lusterka i automatyczna klime. Silnik jak silnik, na razie sie nic nie dzieje, mi pali ok. 7.5l przy normalnej jezdzie, z tego co pisza na autocentrum też mozna zejsc do ok. 5l przy spokojnej jezdzie. Tylko z gazem to prawda, ale jak ktos jezdzi 7km dziennie (jak pisal op) to po co mu gaz??
      Gówno argumenty trochę.

•  

@kubaokulicz: Argumenty nie są gówniane, są tak samo pobieżne jak Twoje, porównywanie samochodów cena/rocznik chyba nie jest do końca trafione? Cena nie bierze się z kosmosu, jedne auta trzymają cenę, drugie nie, rynek sam weryfikuje no i tyle, widzisz, carisma jest tania pewnie ze względu na ten silnik nie nadający się do gazu, wystarczy pojechać na wakacje 3x w roku (wyskok na weekend nad morze czy w góry) i już się zwraca jakaś część kosztu założenia gazu, a no i

Silnik jak silnik, na razie sie nic nie dzieje
      słowo klucz - narazie :P

+: o.........a, maciekawski
    •  

@macus97: Ja w okolicach listopada/grudnia będę sprzedawać 3.2 w gazie. Na pełnym wypasie. ;) To jeździ w miarę żwawo. :D

•  

@kubaokulicz:

Co jest warte tych pozostałych 11 tys.?

Może to, że w porównaniu do Vectry C, Carisma z 2004 roku jest już odgrzanym kotletem z połowy lat 90?

+: Login_login, i....n +1 inny
    •  

@Dorth: jakieś opinie o vectrze z 3.2 V6?

•  

@damian_co_dalej: Bez gazu nie tykać. xD W mieście ok 20l a w trasie 11-12l. Silnik prosty i tani w obsłudze. W Vectrac C padają jedynie słynne CIM-y i w tym silniku sterownik silnika. Komplet 4 filtrów i olej do tego auta to ok. 170zł. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Silnik robi 0-100 w niecałe 8s. Wystrzegaj się automatów a z manualem warto brać. V6 to dźwięk wspaniały i mega elastyczność. Z gazem latasz taniej niż Astra IV 1.7cdti. ;)

•  

szukam 2.0t ale jest ich mało powiedz czy na tym 1.8 jeździ w miarę żwawo

@macus97: zawalidrogą nie będziesz, ale wyprzedać na każde widzimisię ten silnik nie pozwoli. To optymalny silnik do normalnego, ekonomicznego jeżdżenia, a nie do wyścigów. Do takich celów Opel w tym modelu przewidział inne wersje.

@damian_co_dalej:
      @Dorth: Dokładnie - pada CIM - małe elektroniczne pudełko w kierownicy. Używka od 200 zł. To cześć od Valeo, Francuzi przyoszczędzili cyny i są zimne luty. Teoretycznie nie trzeba wymieniać, można naprawić. Późniejsze modele już ponoć były lepiej wykonane.

•  
      R............f

+3

@kubaokulicz: powiedz lepiej co w carismie jest warte pozostałe 4,5k? bo kupiłem jedną za 1400pln a i tak uważam że była przepłacona znacznie. największe rozczarowanie japońskiej motoryzacji składane w holandii..

•  

@Rurzowy_Rzufff: wszystko - przestrzeń wnętrza, zawieszenie, wygoda, ergonomiczność. Ja jeżdżę na codzień różnymi nowymi autami i na prawdę nic Carismie nie brakuje w porównaniu z nową meganką czy cee'dem . @Aerodeckvv: no może tak, ale nie rozumiem dlaczego przy 12-letnim aucie stanowi to 3-krotną różnicę w cenie?
      Chciałem tylko zrozumieć dlaczego auta tej samej klasy z tego samego rocznika i podobnie wyposażone mogą się aż tak różnić ceną. Carisma w salonie kosztowała ok 70 tys. Rozumiem, że w salonie Astra III jest tańsza od IV, ale to nie są nowe auta tylko kilkunastoletnie.
      Nowymi oplami też jeżdżę i wcale nie uważam że są to dobre auta, ale to kwestia gustu.
      Sukces opla nigdy nie przestanie mnie zadziwiać.
      A większość rynku motoryzscyjnego w polsce opiera się na januszowo internetowej mitologii i stereotypach.

•  
      R............f

0

@kubaokulicz: wyposażenie jest ok, nie powiem. chodzi mi o awaryjność pojazdu spowodowaną "wada fabryczna - ten typ tak ma" tj ciągle szumiące napinacze paska, klima wiejąca na zimno bo czujnik w złym miejscu, psujące się klamki, wyrywające się przyciski szyb elektrycznych, zdychające pompy hamulcowe z byle powodu i tak można by wymieniać i wymieniać. mówię o cari 1 gen, Ty pewnie masz dwójkę patrząc po roczniku

•  

@Rurzowy_Rzufff: tak ale z klimą i przyciskami szyb to trochę prawda niestety, chociaż nie wierzę żeby w vectrze tego typu małe usterki nie występowały

•  
      R............f

0

@kubaokulicz: pewnie występują. a, zapomniałem o kultowym wstecznym który trzeba było umieć wrzucić... powiem Ci tak: wymieniłem carisme na rovera 400, z dopłatą. carisma jako niesprawna a i tak wolałem dopłacić i szybko spierdolić zanim gościu zobaczy jaki syf z tego samochodu. jeden z najbardziej rozczarowujących samochodów - całe dzieciństwo żyłem w przekonaniu, że mitsubishi robi najlepsze auta na świecie. stary miał lancera którym wyprzedzał wszystkich w mieście, mimo że 1.6 i na którym uczyłem się jeździć, potem matka miała colta. ja też chciałem kupić lancera po swapie i colta. mój idol - makinen jeździł lancerem. te auta były dla mnie ikoną japońskiego geniuszu. a wyszło co wyszło

•  

@Vojak: ta, jasne, coroczny przegląd w ASO... pewnie przy tym ASO jest SKP i jeździł tam na przegląd po pieczątkę do dowodu płacąc te 100 zł...

sprawdź fakturę tego rozrządu, się okaże czy na oryginalnych częściach i robiony w ASO...

•  
      L............a

0

Komentarz usunięty przez autora

•  

@gravelet: @VoXu: @Tabassco: @kubaokulicz: @Login_login: @macus97: w czwartek albo w piątek jedziemy z gotówką. Jak zobaczyliśmy auto na żywo to duży szok bo prezentuje się o wiele lepiej jak na zdjęciach. :D

Ogólnie segregator faktur, serwisów z ASO(corocznych), wszystkich pierdół, setki zdjęć robionych rzeczy. Auto jest praktycznie w idealnym stanie od totalnego fanatyka(który przechodzi na OPC 2.8 V6), przeszło 7 lat w jego rękach, aktywny user forum o Vectrze.

W środku bajka - pół skóra(jak na swoje lata to bardzo dobrze utrzymana), wszystko czyściutkie, zadbane. Z zewnątrz jak na 12 lat to świetnie utrzymany, utrzymywane ze świetnym gustem. No mi ogólnie kopara opadła - na szczęście miałem ludzi, którzy się mu konkretniej przyjrzeli i doszliśmy do wniosku, że taką perełkę z taką historią to nic tylko brać.

Ogólnie jestem szczęściarzem bo udało mi się go złapać przed wystawieniem auta na aukcje(znazłem na forum jak pisał, że przymierza się do sprzedaży), gościu jest totalnym fanatykiem, zanim cokolwiek się mogliśmy przyczepić to sam dużo rzeczy pokazał(totalne bzdety na lakierze ale mówił też co było wymieniane jeżeli chodzi poważniejsze kwestie).

Trochę tam czasu spędziliśmy ale trafiła się super okazja. Niedawno zrobiony rozrząd, na wiosnę nabita klimatyzacja, do kończących się opon letnich mam 2 komplety opon - zimowe z felgami stalowymi i oryginalnymi kołpakami i letnie do włożenia na przyszły sezon(tymi spokojnie ten dojeżdżę). Czyli razem mam w dniu zakupu 3 komplety opon.

Trochę ciężko się negocjowało ale zostaliśmy przy fajnym audio, które zostało włożone do auta + radio - ostatecznie 17.500.

@SpalaczBenzyny: coroczny przegląd ASO + wszystkie poważniejsze wymiany czy naprawy usterek robione w ASO, z pokwitowaniami i fakturami, zapisane w historii + udokumentowany przebieg za każdym razem. Części oryginalne.

+: VoXu
    •  

@Vojak: no to OK, jak tak to tak, warto jeszcze to potwierdzić w tym ASO,
      No i podlicz sobie roczne koszty serwisu tego auta bo pewnie będą to grube tysiące bo... tyle to po prostu kosztuje i aby zachować stan taki jakim się zachwycasz sam będziesz też musiał tak samo ten samochód serwisować. Nie robią tak jak zwykle robią kupujący czyli ostry zjazd z jakością serwisu chwilę po zakupie i po pewnym czasie takie auto już nijak nie przypomina tego co kupili.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (18)

Was p0laczków to trzeba ruchać jak przykazał Stonoga.
    OP zrobił wpis, że nie ma urlopu, doszło do sytuacji losowej, nie będzie w stanie przyjść do pracy przez tydzień, bo różowa w szpitalu. Pyta jak to rozegrać.
    A co w komentarzach?
    Hurr durr jak to pod koniec września nie masz żadnego urlopu, jesteś nieodpowiedzialny, nikogo to nie obchodzi - won do roboty.
    I to mnóstwo takich komentarzy.
    Ha tfu
    W normalnym kraju rozmawiasz z przełożonym, przedstawiasz mu w jakiej jesteś sytuacji, dostajesz wolne na czas ogarnięcia sytuacji.
    Pracownik zadowolony, szef również, bo pracownik czuje się zobowiązany wobec firmy.
    A urlop służy do wypoczynku, szczególnie w okresie letnim, a nie kiszenia na sytuacje losowe, do tego służy bezpłatny.
    W tym chlewie nic się nie zmieni, byłbym w stanie zrozumieć takie zachowanie wśród kierowników, ale jeśli społeczeństwo ma identyczne podejście, to trzeba was gnoić ile wlezie.
    #pracbaza #patologiazewsi #takaprawda
    pokaż całość

odpowiedzi (182)

"Jestem dumny z mojego koloru skóry!"
    - Powiedział czarny.
    "Jestem dumny z bycia muzułmaninem!"
    - Powiedział Arab.
    "Jestem dumnym białym Europejczykiem!"
    - Powiedział rasista.

Jestem dumny z bycia Polakiem!"
    - Powiedział rasista, faszysta, nacjonalista, ciemnogród, katol, kibol, cebulak, antysemita i ksenofob (w jednym).

pokaż spoiler #takaprawda #bekazlewactwa #heheszki
    pokaż całość

odpowiedzi (36)

Advertisement