Wpis z mikrobloga

@vexov: no to dałem ci też 2x 16 gb 3000 mhz cl 15 :P a mobo nie wiem, nie ma jakiś tańszych ? ja bym celował w jakieś za 500-600 zł któe pozwolą na oc i tyle, nigdy nie widziałem sensu brać takich za 700
@vexov: nie mam pojęcia, co byś nie wziął będzie okej tj asrock/asus/msi/gigabyte imho to już testy trza przejrzeć co ma lepsze sekcje zasilania itp, aż tak w płytach się nie orientuje akurat
@vexov: jak to uefi ? w jakim sensie ? każda płyta ma uefi obecnie

Brawo ty celujący z umiejętności czytania ze zrozumieniem. Wracaj na elektrodę jak nie potrafisz podać racjonalnych argumentów.


ke ? XD
@Jurigag: Wiem, wiem ale z tego co widziałem to producenci mają różne dziwne ficzery w uefi a np. te mobo które wybrałem ma niby dual biosa który wydaje się całkiem ciekawym rozwiązaniem.
@Jurigag: Spoczko tak zrobię, dzięki za pomoc. Jakbyś miał jeszcze jakieś pomysły to dajesz :)

Btw. tamten koment nie był do ciebie tylko kliknąłem odpowiedz pod złym komentarzem ;).
@vexov: dlatego bo nie kumam:
- braku karty graficznej(chociaz zakladam ze masz bo przeciez nikt nie sklada...
- ... Komputera z 32gb ramu i i7 nie majac grafiki. 32gb ramu nie wykorzystuje obecnie nic. Jest kilka testow w ktorych nawet programy notuja strate powyzej 8gb(cholera wie czemu).
- plyta glowna za 700pln ma sens jak ma sie chlodzenie drozsze niz plyta i celuje sie w skrajnie wysokie/rekordowe OC, a nie sadze
@quit13: Pierwszy post:

Grafy nie liczę bo mam na stanie tak samo jak dysk.


Poza tym komp jest budowany z myślą o rozbudowie w przeciągu najbliższych 2 miesięcy więc wolę mieć tą możliwość.

i obecnie najtansza plyta z z170 jest obecnie wystarczajaca


Oki dzięki za tą radę
@vexov:topowy komputer sprzed 5ciu lat nie powoduje bottlenecku przez procesor i ram, po dzisiaj dzien, nawet na gtx 1080, wiec wiem jak bardzo mozna miec przyszłościowe plany ;p
@quit13: > 32gb ramu nie wykorzystuje obecnie nic
Chyba, że siedzi chłopak w renderowaniu skomplikowanych scen ( ͡° ͜ʖ ͡°) render prostego osiedla potrafi szybciutko zjeść 32gb
@vexov: pomiędzy płytami na Z170 jednak są różnice, MSI ma Bios Uefi ale podobno bardzo nieczytelny i ciężko się z niego korzysta, znowu u Asusa chwalą jego przejrzystość i intuicyjność, na plus też dla Z170 Pro Gaming świadczy cyfrowe sterowanie sekcją zasilania, dzięki temu OC jest bardziej stabilne a płyta mniej się grzeje.

Zasilacz zmień na SilentiumPC M1 600W, w tej samej cenie masz certyfikat sprawności i gwarancję Door to Door.