Wpis z mikrobloga

Zastanawialiście się kiedyś czy warto kupować dyski SSD do starych laptopów? Czy to dla siebie lub kogoś z rodziny? Z jednej strony konstrukcje półprzewodnikowe są drogie, z drugiej zaś najtańsze warianty cenowo aż tak bardzo nie odbiegają od nowych dysków HDD 2,5 cala. ALE! Mam przecież kontroler SATA II... By ułatwić wam odpowiedź na to pytanie i mieć argumenty w dyskusji dotyczącej wydawania domowego budżetu na elektronikę odsyłamy do naszego tekstu ( ͡° ͜ʖ ͡°) :

http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/jak_przyspieszyc_starego_laptopa_wystarczy_nawet_najtanszy_ssd


#ssd #laptopy #komputery #hardware #purepc
  • 25
@Jurigag: Ani jednego, ani drugiego. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Tak jak napisane jest w tekście - po prostu jeden ze starszych laptopów jakie udało nam się dostać wraz z budżetowym SSD. To, jak sama nazwa wskazuje "mini" tekst więc brak tu szerokiego wachlarza różnych opcji. Artykuł miał być prosty, krótki i przystępny nawet dla komputerowego laika.

@wysuszony: Najtaniej a nadal sensownie wyjdzie Sandisk Plus. Trudno
@wysuszony: jak wyżej, też brałbym sandiska, tym bardziej że jakiekolwiek ssd(120-128gb) za 210-220 zł nie opłaca się brać bo już lepiej dołożyć 120 zł więcej i wziąć bx100 250gb albo 100 zł i jakieś 240gb
@sequel: No tylko, że my (Jako redakcja, nie my i wysuszony) w przeciągu kilkunastu minut mieliśmy dwie różne ceny. Na tym samym urządzeniu. ( ͡º ͜ʖ͡º) Nie ważne jednak, przecież nikt nikogo nie zmusza do zakupów w określonym miejscu.
@PurePC_pl: Oj nie rozumiemy się, on patrzy na urządzeniu mobilnym a wy wstawiliście zrzut ekranu z komputera. Miałem taką samą sytuację jak teraz opisuję, czyli ceny są różne od miejsca z którego się zamawia :) Nie jest to kwestia czasu.
@PurePC_pl: Pytanie do eksperta w nawiązaniu do artykułu. Czy stary oraz dodatkowo uszkodzony dysk HDD (335 uszkodzonych sektorów) wpływa na wydajność laptopa? Ale nie mówię tutaj o szybkości otwierania folderów czy kopiowania plików, bo to jest jasne i oczywiste. Mam na myśli ogólną wydajność sprzętową, której efekty widać w grach lub podczas oglądania materiałów w HD na YouTube?

Mam laptopa który wg. mnie nie jest aż takim szrotem (Acer
@Turbator: Może. Gry też doczytują dane z dysku. Sprawdź czas dostępu dla poszczególnych sektorów, może być wysoki a mimo to dysk nie klasyfikuje ich jako uszkodzone. Dodatkowo dochodzi normalne zużycie i niska wydajność dysków 5400 RPM.